Trwa ładowanie...

Pierwszy Bentley Bentayga zjechał z taśmy

Share
Pierwszy Bentley Bentayga zjechał z taśmy
Źródło: zdjęcie producenta
d1yv25o

Jeden z najdroższych i najbardziej luksusowych SUV-ów na rynku, Bentley Bentayga, rozpoczął swoją karierę w motoryzacyjnym świecie. Z taśmy produkcyjnej zakładu w Crewe, oficjalnie zjechał pierwszy wyprodukowany egzemplarz tego samochodu.

Auto powstało w ciągu 130 godzin (w terminologii Bentleya - „wykonane ręcznie”) i polakierowane na kolor „Anthracite”. Ten egzemplarz nie zostanie jednak przeznaczony na potrzeby rynku, ale zasili zbiory Heritage Collection – muzeum marki.

d1yv25o

Program uruchomienia produkcji pierwszego w historii SUV-a marki Bentley rozpoczęto 4 lata temu, a inwestycja w modernizację zakładu w Crewe pochłonęła 840 mln funtów, z czego 9,5 mln przeznaczyły instytucje lokalne. Dzięki temu powstało 1500 nowych miejsc pracy w samym Bentleyu, jak i w firmach podwykonawczych. W ceremonii oficjalnego otwarcia produkcji Bentaygi uczestniczył m.in. David Cameron, premier Wielkiej Brytanii. Pierwsze samochody zostaną dostarczone klientom w styczniu 2016 roku, a zgodnie wcześniejszymi z zapowiedziami firmy, pierwszym odbiorcą tego auta będzie brytyjska królowa.

d1yv25o

Podziel się opinią

Share
d1yv25o
d1yv25o
Więcej tematów