Pierwsze wyścigi VW Castrol Cup za nami

Pierwsze wyścigi VW Castrol Cup za namiŹródło: Materiały prasowe
d31qcg3
d31qcg3

Na Torze Poznań rozegrano pierwszy i drugi wyścig sezonu pucharu Volkswagen Castrol Cup. Wygrali odpowiednio Mateusz Lisowski oraz Jan Kisiel, zaś w "generalce" prowadzi Jakub Litwin.

Nowy cykl, nowe zasady i innowacyjna formuła zawodów sprawiały, że było kilku faworytów do odniesienia zwycięstwa. Na starcie stanęło 25 kierowców z 8 krajów oraz tzw. VIP Drivers - były bramkarz m. in. Realu Madryt Jerzy Dudek oraz dziennikarz motoryzacyjny Jacek Jurecki.

Podczas kwalifikacji tor był mokry po opadach deszczu. Najszybszy okazał się Mateusz Lisowski który już na pierwszym okrążeniu pomiarowym uzyskał swój najlepszy czas. Tuż za nim uplasowali się Szwed Rasmus Marthen zaś trzecie - Robertas Kupcikas. Pierwszy wyścig rozegrano przy słonecznej pogodzie. Lisowski od razu odskoczył rywalom na kilka sekund. Po 3 okrążeniach zawodnicy stworzyli kilka grup. Prowadził Lisowski przed Litwinem, Kupcikasem oraz Matrthenem, którzy co chwila zmieniali się pozycjami.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Kibice mieli też okazję obserwować wiele pojedynków Michała Słomiana, Jana Kisiela i Marcusa Flucha o 5 lokatę. Pecha mieli Maciej Steinhof, Strahinja Ivosevic oraz Fernando Mendez, którzy na pierwszym okrążeniu uszkodzili swoje pojazdy i nie ukończyli wyścigu. Najszybszą kobietą okazała się Klaudia Podkalicka (15 miejsce). Gościnnie startujący Dudek i Jurecki zajęli odpowiednio 20 i 19 pozycję.

d31qcg3

Drugi wyścig rozegrano kilka godzin później. Zawodnicy z czołowej ósemki pierwszej rozgrywki ustawili się na starcie w odwrotnej kolejności, co oznaczało że z pierwszego pola ruszał Meksykanin Sebastian Ramirez. Na drugim zakręcie doszło do kolizji pomiędzy Kupcikasem, Słomianem i Lisowskim, wskutek czego musieli oni przedwcześnie zakończyć zawody. Na półmetku prowadził Kisiel, drugi był Ramirez a trzeci Litwin. Na 12 okrążeniu Litwin, który zachował więcej możliwości użycia systemu Push-to-Pass wyprzedził Ramireza i wskoczył na drugie miejsce. Duży sukces odniósł Maciej Steinhof, który startował z ostatniego pola a wyścig zakończył na 7 pozycji. Podkalicka była 11, Dudek - 13 a Jurecki - 17.

Źródło: Volkswagen