Trwa ładowanie...
ycipk-cvgsq4

Pierwsze wakacyjne podwyżki cen paliw

Ostatnie miesiące przyzwyczaiły nas do spadków cen paliw. Niestety podwyżki na światowym rynku ropy przenoszą się też na sytuację na stacjach paliw. To nie koniec podwyżek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsze wakacyjne podwyżki cen paliw
(PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
ycipk-cvgsq4

Pierwszy tydzień lipca przynosi podwyżki cen paliw. Średnio w skali tygodnia litr benzyny 95 podrożał o 2 gr do poziomu 4,37 zł/l. Za litr oleju napędowego płacimy natomiast średnio 4,18 zł/l czyli aż 5 gr/l więcej niż przed tygodniem. Autogaz potaniał natomiast 3 gr/l i obecnie średnia krajowa cen litra tego paliwa to 1,82 zł.

Skala wzrostów cen na stacjach jest dużo mniejsza niż wynikałoby to ze skali podwyżek na poziomie hurtowym. Od połowy czerwca ceny diesla wzrosły bowiem już 19 gr/l brutto, benzyn zaś 8 gr/l brutto.

Sytuacja na stacjach jest nieco lepsza dla kierowców za sprawą wyraźnego spadku poziomu marży detalicznej. Jest ona obecnie bardzo niska w skali całego kraju. W niektórych regionach kraju jest ona nawet na granicy progu rentowności.

ycipk-cvgsq4

Dlatego też patrząc na poziom marży detalicznej wydaje się, że jest miejsce na dalsze podwyżki cen paliw, jednak najprawdopodobniej w kolejnych tygodniach lipca poziom marż detalicznych pozostanie stosunkowo niski, a ceny na stacjach nie powinny wzrosnąć o więcej niż 3-5 gr/l. Tym bardziej, że wzrosty cen ropy Brent w Londynie wyhamowały.

źródło: BM Reflex

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-cvgsq4

ycipk-cvgsq4
ycipk-cvgsq4