Trwa ładowanie...
d2xzpvz
d2xzpvz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Peugeoty i Citroeny będą wytwarzane na Białorusi

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xzpvz

Na Białorusi zostanie uruchomiona produkcja samochodów Peugeot i Citroen. Przewiduje to umowa licencyjna, podpisana w Paryżu w obecności wicepremiera Białorusi Piotra Prakapowicza - poinformowała prasa białoruska.

Uruchomienie produkcji na Białorusi zaplanowano na listopad 2014 r. - podało biuro prasowe dyrekcji Peugeot Citroen na Rosję i inne kraje Wspólnoty Niepodległych Państw. Samochody będą wytwarzane w zakładach Junison pod Mińskiem.

Przewiduje się montaż 2 500 samochodów rocznie, przeznaczonych na rynek Białorusi. Pojazdy będą sprzedawane poprzez centra dilerskie Peugeot i Citroena na Białorusi, należące do oficjalnego importera tych marek, holdingu PS Awto Hrupp. Na terenie Białorusi będą produkowane tanie modele: Peugeot 301 i Citroen C-Elysee, ale również Peugeot 508 sedan, crossover 3008 oraz kombivany Partner, a także dwa Citroen Berlingo.

d2xzpvz

Pod koniec września poinformowano, że amerykański koncern General Motors otworzy w Białorusi zakłady montażu samochodów mogące produkować 20-25 tys. pojazdów rocznie. W Białorusi pracuje już białorusko-chińska spółka produkująca samochody osobowe Geely. Pod Mińskiem działają też zakłady montażowe mikrobusów Samand irańskiej firmy Iran Khodro. Źródło: PAP

ll/tb/tb, moto.wp.pl

Szukasz niedrogich opon zimowych? Kliknij i sprawdź oferty! Dostawa gratis

d2xzpvz

Podziel się opinią

Share

d2xzpvz

d2xzpvz