Trwa ładowanie...
17-01-2013 07:18

Państwo dwukrotnie zarabia na fotoradarach

Państwo dwukrotnie zarabia na fotoradarachŹródło: PAP/Wojciech Pacewicz
d3deswf
d3deswf

Nie tylko fiskus i samorządy zarobią na drogowych piratach. Głównym dostawcą fotoradarów jest spółka kontrolowana przez państwo - czytamy w "Pulsie Biznesu".

To firma Zurad należąca do państwowej grupy Bumar Elektronika. Do tej pory sprzedała ona już ponad 300 stacjonarnych radarów, a ostatnio wygrała przetarg na kolejnych ok. 100 i przygotowuje się do dostawy następnej setki.

Konkurencja Zuradu jest firma Lifor, która sprzedała już 130 niemieckich fotoradarów Jenoptik Robot straży miejskiej i 90 sprzeda ITD. Popularne są też czeskie urządzenia firmy Ramet oraz szwajcarskiej Multanova. Niezłą pozycję przez lata miała rosyjska Iskra - informuje gazeta.

Inspekcja Transportu Drogowego chce w tym roku zamontować 300 fotoradarów, a docelowo jeszcze 100. Podpisała już z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę dotyczącą unijnego dofinansowania zakupu 400 fotoradarów stacjonarnych, 20 urządzeń mobilnych i budowy centrum zbierania i przechowywania danych. Koszt inwestycji 188 mln zł. Bruksela dorzuci 103 mln zł.

d3deswf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3deswf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj