Trwa ładowanie...
d2m59n0

Panamera Sport Turismo, czyli prawie-kombi od Porsche

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Panamera Sport Turismo, czyli prawie-kombi od Porsche
(zdjęcie producenta)
d2m59n0

Gdy w 2012 roku Porsche pokazało koncepcyjną Panamerę w wersji Sport Turismo (stylizowaną na kombi), samochód cieszył się sporym zainteresowaniem. Jednak od tego czasu było cicho o tym modelu. Teraz wiemy, że wersja produkcyjna ma zadebiutować jeszcze w 2016 podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Nowa odmiana Panamery otrzyma dalej poprowadzoną linię dachu i nieco bardziej pionowo ustawioną tylną szybę. Bardzo prawdopodobne, że model ten będzie wyglądał podobnie do konceptu sprzed czterech lat, który stylistycznie mocno przypominał nową Panamerę. Podobieństwo widać przede wszystkim w niskich tylnych światłach.

Pozostaje pytanie, jakim samochodem będzie Sport Turismo i czy będzie wystarczająco różnił się od standardowego modelu. Choć nie wygląda jak typowe kombi, to właśnie do takich samochodów trzeba je porównać. Większy bagażnik i wyżej poprowadzona linia dachu, zapewniająca więcej miejsca na głowy dla pasażerów siedzących z tyłu, to właśnie cechy nadwozia kombi. Oznacza to zatem, że topowa odmiana Panamery Sport Turismo ma szansę stać się najszybszym i najdroższym kombi na rynku.

d2m59n0

Z drugiej strony model ten raczej nie będzie się znacząco różnił od standardowej Panamery. Zmiany w wyglądzie nie będą wielkie, ale Porsche zapewne liczy na przyciągnięcie klientów, którym nie podoba się linia standardowej odmiany – ta, choć wygląda atrakcyjniej niż w przypadku pierwszej generacji, to nadal może budzić mieszane uczucia.

Produkcja Porsche Panamery Sport Turismo ma ruszyć już w czasie, gdy samochód będzie debiutował w Paryżu.

Szymon Jasina, moto.wp.pl

Ministerstwo Podróży poleca: BlaBlaCar najlepszym sposobem na tanią podróż!

d2m59n0

Podziel się opinią

Share

d2m59n0

d2m59n0