Trwa ładowanie...
ycipk-2r02ci

Paliwo sukcesywnie tanieje. Szczególnie zaskakuje cena LPG

Drugi tydzień października nie przyniósł drastycznych zmian cen paliw. Zarówno benzyna, jak i olej napędowy, utrzymują poziom poniżej 5 złotych za litr, a cena autogazu nie przekracza 2 złotych. Nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paliwo sukcesywnie tanieje. Szczególnie zaskakuje cena LPG
(East News)
ycipk-2r02ci

Średnie ceny paliw na polskich stacjach benzynowych są obecnie zaskakująco niskie. Za benzynę bezołowiową Pb95 zapłacimy średnio 4,94 PLN. Olej napędowy kosztuje natomiast 4,96 PLN. To przeciętnie o 3 grosze taniej niż w ubiegłym tygodniu. O 2 grosze spadła też cena gazu LPG, która obecnie utrzymuje się na poziomie 1,98 PLN.

Co więcej, kwoty, jakie trzeba zapłacić za paliwo w hurcie także zmalały w stosunku do ubiegłego tygodnia. PB95 w hurcie jest tańsze aż o 9 groszy, a ON o 2 grosze na litrze. Wątpliwe jednak, aby te spadki przełożyły się na i tak niskie już detaliczne ceny na stacjach. Tym bardziej że po raz pierwszy od końca sierpnia odnotowano wzrost wartości baryłki ropy naftowej. Co prawda tylko o 2 dolary w stosunku do ubiegłego tygodnia, lecz może to świadczyć o tendencjach na przyszłość.

W najbliższych tygodniach jednak sytuacja nie powinna się drastycznie zmienić. Kwoty za ON i PB95 powinny oscylować w graniach 5 zł za litr. Nieco trudniej przewidzieć zachowanie cen LPG. Gaz jest bowiem obecnie średnio o 50 groszy tańszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i małe szanse, by staniał jeszcze bardziej.

ycipk-2r02ci
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2r02ci

ycipk-2r02ci
ycipk-2r02ci