Trwa ładowanie...

Paliwo sukcesywnie tanieje. Szczególnie zaskakuje cena LPG

Drugi tydzień października nie przyniósł drastycznych zmian cen paliw. Zarówno benzyna, jak i olej napędowy, utrzymują poziom poniżej 5 złotych za litr, a cena autogazu nie przekracza 2 złotych. Nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Paliwo sukcesywnie tanieje. Szczególnie zaskakuje cena LPGŹródło: East News
d337wsr
d337wsr

Średnie ceny paliw na polskich stacjach benzynowych są obecnie zaskakująco niskie. Za benzynę bezołowiową Pb95 zapłacimy średnio 4,94 PLN. Olej napędowy kosztuje natomiast 4,96 PLN. To przeciętnie o 3 grosze taniej niż w ubiegłym tygodniu. O 2 grosze spadła też cena gazu LPG, która obecnie utrzymuje się na poziomie 1,98 PLN.

Co więcej, kwoty, jakie trzeba zapłacić za paliwo w hurcie także zmalały w stosunku do ubiegłego tygodnia. PB95 w hurcie jest tańsze aż o 9 groszy, a ON o 2 grosze na litrze. Wątpliwe jednak, aby te spadki przełożyły się na i tak niskie już detaliczne ceny na stacjach. Tym bardziej że po raz pierwszy od końca sierpnia odnotowano wzrost wartości baryłki ropy naftowej. Co prawda tylko o 2 dolary w stosunku do ubiegłego tygodnia, lecz może to świadczyć o tendencjach na przyszłość.

W najbliższych tygodniach jednak sytuacja nie powinna się drastycznie zmienić. Kwoty za ON i PB95 powinny oscylować w graniach 5 zł za litr. Nieco trudniej przewidzieć zachowanie cen LPG. Gaz jest bowiem obecnie średnio o 50 groszy tańszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i małe szanse, by staniał jeszcze bardziej.

d337wsr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d337wsr
Więcej tematów