Palcem po mapie, czyli jaka nawigacja do samochodu?

Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez włączenia nawigacji. Poświąteczne wyprzedaże to znakomity moment na zakup tego urządzenia. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze samochodowej nawigacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Palcem po mapie, czyli jaka nawigacja do samochodu?
(Fotolia)

Gdzie mogę jechać?
Pierwszym krokiem przed wybraniem sprzętu powinno być sprawdzenie, jakie kraje obejmuje mapa dostępna w konkretnej nawigacji. Warto podkreślić, że przy zakupie GPS-a pierwsza mapa jest darmowa. Co później? Kolejne aktualizacje są już odpłatne. Tym samym niska cena urządzenia może być zmylić kierowcę.

Jaki procesor? Jaka pamięć?
Płynność działania nawigacji to podstawa podczas prowadzenia samochodu, gdy powinniśmy być skupieni na jeździe. Dlatego sprawdź, jaki jest czas potrzebny do obliczenia i przygotowania trasy konkretnej nawigacji. Warto wybrać tę, która posiada 2-rdzeniowy procesor o szybkości taktowania 400 MHz. Jaka powinna być pamięć operacyjna? Im więcej, tym lepiej, ale do prawidłowego użytkowania wystarczy 128 MB.

Jak głośno? Jakie dźwięki?
Nie chodzi tu jedynie o wybranie głosu lektora. Przed zakupem nawigacji warto zrobić test jakości dźwięku oraz tego, jak bardzo jest głośny. Niektóre urządzenia posiadają nadajnik FM, który umożliwia transmisję dźwięku przez głośniki zamontowane w samochodzie.

Jaki wyświetlacz?
By ekran GPS był czytelny, musi być zachowana dobra rozdzielczość urządzenia. Idealnym wyborem będzie kupno nawigacji z ekranem o rozdzielczości 800x480 pikseli dla przekątnych powyżej 10". Dla tych, którzy wolą urządzenia poniżej 10", najlepsza będzie rozdzielczość 480x272 pikseli.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.