Trwa ładowanie...
d40afpy
06-12-2010 10:14

Otwarcie nowego przejścia granicznego z Rosją

d40afpy
d40afpy

Jutro (7 grudnia br.) około godz. 11.00 odbędzie się oficjalne otwarcie nowego przejścia drogowego Grzechotki-Mamonowo II na granicy z Obwodem Kaliningradzkim. W spotkaniu weźmie udział podsekretarz stanu w MSWiA Piotr Stachańczyk.

Przejście w Grzechotkach (woj. warmińsko-mazurskie) jest najnowocześniejszym i największym przejściem drogowym na granicy z Rosją. Inwestycja została sfinansowana z budżetu państwa oraz z Funduszu Phare. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 127,7 mln zł, w tym 13 mln 422 tys. euro środków unijnych, czyli ok. 53 mln 687 tys. zł.

Polskie przejście graniczne w Grzechotkach zajmuje 30,3 hektarów powierzchni. Składa się łącznie z 23 pasów odpraw, w tym na wjeździe m.in. po 2 pasy ruchu dla samochodów ciężarowych, 2 pasy dla autobusów, 5 pasów dla samochodów osobowych oraz na wyjeździe m.in. po 2 pasy ruchu dla samochodów ciężarowych, 2 pasy dla autobusów, 6 pasów dla samochodów osobowych.

Szacuje się, że w ciągu doby na tym przejściu granicznym będzie można odprawić około 5 tysięcy samochodów osobowych oraz kilkaset autobusów i samochodów ciężarowych.

d40afpy

Przejście graniczne w Grzechotkach jest przystosowane do przewozu odpadów (np. pozostałości z produkcji, produktów przeterminowanych).

Służby graniczne przewidują, że drogowe przejście graniczne w Grzechotkach odciąży ruch komunikacyjny na pozostałych polskich przejściach granicznych z Federacją Rosyjską.

Dotychczas granicę polsko-rosyjską można było przekraczać m.in. w Bezledach (przejście drogowe), w Gołdapi (przejście drogowe), w Gronowie (przejście drogowe), w Braniewie (przejście kolejowe), w Skandawie (przejście kolejowe) oraz w Elblągu i we Fromborku (przejścia morskie).

Kierowcy samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów mogą korzystać z przejścia już od piątku (3 grudnia br.).

d40afpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40afpy
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj