Trwa ładowanie...
d4hl0hq

Ostatnie przygotowania przed Dakarem

Share
Ostatnie przygotowania przed Dakarem
Źródło: Materiały prasowe
d4hl0hq

Od 26 listopada Martin Kaczmarski przebywa na wewnętrznym przeddakarowym obozie przygotowawczym w niemieckim Tibur. Cały cykl szkoleniowy trwa do 5 grudnia.

W zgrupowaniu biorą udział również Filipe Palmeiro oraz wszyscy pozostali kierowcy i piloci teamu X-RAID. Obóz oznaczono najwyższym stopniem ważności oraz w dużej mierze objęto tajemnicą. To najważniejsze spotkanie i szkolenie techniczne X-RAID przed rajdem Dakar (5-18 stycznia 2014 r.).

W położonym niedaleko Frankfurtu mieście Tibur, odpowiedzialni za budowę rajdówki Mini All4 Racing inżynierowie i mechanicy wtajemniczają kierowców, pilotów oraz serwisantów teamu we wszystkie arkana konstrukcji samochodu oraz jego aktualnych unowocześnień.

d4hl0hq

- Ja i Filipe oraz wszystkie pozostałe załogi ćwiczymy w praktyce jak samodzielnie w trudnych, pustynnych warunkach poradzić sobie z serwisowaniem samochodu, począwszy od najprostszych rzeczy jak zmiana kół po zdecydowanie trudniejsze, przykładowo naprawę elementów zawieszenia. Mechanicy i serwisanci, którzy nie zawsze podczas rajdu będą mogli nam pomóc, dzielą się z nami swoimi doświadczeniami, dają bezcenne rady i uwagi - powiedział Kaczmarski.

Kierowcy wzięli też udział w przygotowaniach kondycyjnych i szkoleniach mających na celu wzmocnienie więzi w zespole, m. in. wysiłkowych eskapadach rowerowych, pływaniu, wyścigach kartingowych, łucznictwie czy... rzucie tomahawkiem.

Dakar, najbardziej renomowana i kultowa impreza Cross Country, rozpocznie się w 5 stycznia w Rosario (Argentyna) a zakończy 18 stycznia w Valparaiso (Chile). Martin Kaczmarski w Dakarze wystartuje po raz pierwszy i prawdopodobnie będzie najmłodszym kierowcą samochodowym w historii tego rajdu.

Źródło: Lotto Rally Team

ll/moto.wp.pl

Zobacz: 120 lat sportu samochodowego w Polsce

d4hl0hq

Podziel się opinią

Share
d4hl0hq
d4hl0hq
Więcej tematów