Trwa ładowanie...
d25yzso

Osłony na opony trafiły do Polski. Docenili je m.in mieszkańcy południowej Europy

Kontrowersyjny pomysł na ochronę opon przed upałem jest sprawdzony przez mieszkańców Europy Południowej. Teraz dotarł nad polskie morze, a konkretnie do Darłówka. Zabezpieczony samochód zauważył jeden z czytelników WP.
Share
Osłony na opony trafiły do Polski. Docenili je m.in mieszkańcy południowej Europy
Źródło: moto.wp.pl, Fot: Autokult.pl
d25yzso

Nasz czytelnik przesłał zdjęcie przedstawiające praktyczne wykorzystanie osłon przeciwsłonecznych. Kamper na bazie Fiata Ducato najwyraźniej nie rusza się z tego miejsca za często, jednak nie przeszkadza to właścicielowi o zadbanie o jego opony.

Bezpośrednie działanie intensywnych promieni słonecznych sprawia, że opony mocno się nagrzewają. Najmocniejsze promienie napotykamy właśnie latem. Długotrwałe wystawianie ogumienia na takie warunki sprawia, że mieszanka z której jest wykonane, twardnieje i traci swoje właściwości, szybciej się starzeje. Może nawet pęknąć.

Wygląda dziwnie. Ale jeśli działa, to może warto? WP.PL
Wygląda dziwnie. Ale jeśli działa, to może warto?Źródło: WP.PL, Fot: Jakub Tujaka

Wiedzą o tym również mieszkańcy gorętszych okolic południowej Europy, zwłaszcza Grecji i Włoch. Stosują oni zamiennie kartony, ale zdarzają się też zasłony ze starej pościeli, koców czy zasłon okiennych.

Taka metoda ma również sens w maszynach rolniczych, gdzie zużycie bieżnika jest mniejsze, a opona starzeje się w normalnym tempie.

d25yzso

Podziel się opinią

Share
d25yzso
d25yzso
Więcej tematów