Trwa ładowanie...
d1j6h9a
opony

Opony Dębica - zmień opony na zimowe i podróżuj samochodem bezpiecznie

Opady śniegu, niskie temperatury i gołoledź przyczyniają się do zwiększenia ryzyka wypadku na drodze. Szczególnie po pierwszych opadach śniegu zauważalny jest wzrost liczby stłuczek, gdyż kierowcy często zbyt długo zwlekają z wymianą opon na zimowe. Zmień opony Dębica na zimowe, zanim niekorzystne warunki atmosferyczne zaskoczą Cię na drodze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opony Dębica - zmień opony na zimowe i podróżuj samochodem bezpiecznie
(Materiały prasowe)
d1j6h9a

Opony zimowe są przeznaczone do jazdy w trudniejszych warunkach niż opony letnie. W niektórych krajach wymiana ogumienia w samochodzie jest zbędna ze względu na łagodne zimy, jednak w Polsce powinno się pamiętać o jego zmianie.

Jak działają opony zimowe Dębica?

Zimowe opony Dębica charakteryzują dobre właściwości jezdne w czasie niepogody. Można porównać ich działanie do właściwości mydła. Kosmetyk wiąże tłuszcze znajdujące się na skórze, dzięki czemu usuwa brud. Ciche opony na zimę działają podobnie - bieżnik gromadzi śnieg i wodę, znajdujące się na powierzchni drogi. Przyczepność samochodu do podłoża jest wyższa, a kierowca ma większą kontrolę nad prowadzonym pojazdem.

d1j6h9a

Lepsza przyczepność to wyższe bezpieczeństwo - opony Hankook

Opony na zimę są oznaczane literami M+S, od angielskich słów „mud” i „snow”, czyli błoto i śnieg. Ich zachowanie na mokrej powierzchni jest inne niż w przypadku opon letnich. Zimowe opony budżetowe gwarantują dobry stosunek jakości do ceny, lecz lepszym wyborem są trwalsze opony Hankook. Ich zakup to rozsądny wybór. Zastosowany w nich bieżnik ma szerokie kanały, odprowadzające wodę i śnieg, a głębokie lamelki znajdują się blisko siebie. Duża liczba lamelek zwiększa powierzchnię czynną opony, co sprawia, że przyczepność do drogi jest wysoka.

Kiedy wymienić opony Nokian na zimowe?

Jaki jest odpowiedni okres, by założyć opony Nokian na zimę? Ze względu na to, że ogumienie zimowe szybko zużywa się na suchym i gorącym asfalcie, opony na zimę powinno się zakładać dopiero, gdy prognozy wskazują na pogorszenie aury. Na kilka dni przed prognozowanymi opadami śniegu lub spadkiem temperatury poniżej zera, warto założyć zimowe opony. Jeżeli wstrzyma się z tym jeszcze o kilka dni, natrafi się na spore kolejki u mechaników samochodowych. Polscy kierowcy z reguły zbyt długo czekają z wymianą opon przed nadejściem zimy, przez co są zmuszeni przez jakiś czas ryzykować i jeździć na śliskich, nieprzyczepnych kołach. Dla własnego bezpieczeństwa oraz dla bezpieczeństwa pasażerów powinno się unikać takiej sytuacji.

d1j6h9a

Podziel się opinią

Share

d1j6h9a

d1j6h9a