Opłaty parkingowe które wspomagają uzdolnioną młodzież
Port Lotniczy Lublin wyznaczył miejsce parkingowe na lotnisku, z którego dochód zasili fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży. Uruchomione w grudniu ub. roku lotnisko obsłużyło dotychczas ok. 112 000 pasażerów.
- Z przyjemnością zaangażowaliśmy się w inicjatywę wsparcia funduszu. Sukcesywnie realizujemy strategię odpowiedzialności społecznej naszej firmy. W terminalu jest już także skarbonka Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia"- powiedział rzecznik Portu Lotniczego Lublin Piotr Jankowski.
Wsparcie lotniska dotyczy programu "Odlotowy Fundusz Stypendialny", prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społecznej "Modrzew" w Świdniku. W ramach tego Funduszu pomoc finansową otrzymują uzdolnieni, wyróżniający się w nauce czy sporcie lub angażujący się społecznie uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studenci mieszkający na terenie powiatu świdnickiego.
Wyznaczone na parkingu długoterminowym przed wejściem do portu lotniczego "Odlotowe Miejsce Parkingowe" będzie o połowę tańsze dla tych, którzy wspierają "Odlotowy Fundusz Stypendialny" i jako darczyńcy otrzymują kartę członków "Klubu Odlotowych". Lotnisko natomiast uzyskany dochód z opłaty parkingowej przekaże również na Fundusz.