Trwa ładowanie...
doitna4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Opel wycofuje się z Rosji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opel wycofuje się z Rosji
(zdjęcie producenta)
doitna4

Z powodu dekoniunktury na rynku samochodowym w Rosji Opel postanowił całkowicie wycofać się z tego kraju do końca roku. Swą obecność znacznie ograniczy tam także Chevrolet - poinformował w środę General Motors, do którego należą obie te marki.

Produkcja w zakładach Opla w Petersburgu zostanie wstrzymana - zapowiedział szef Opla Karl-Thomas Neumann w wywiadzie dla dziennika "Handelsblatt". W wydaniu drukowanym wywiad ukaże się w czwartek.

Neumann podkreślił, że firma musi sięgnąć w Rosji po zdecydowane środki, żeby chronić swe interesy. Zapewnił zarazem, że celem Opla jest odzyskanie rentowności w Europie w 2016 roku:

doitna4

- Doszliśmy do przekonania, że perspektywy dla rynku rosyjskiego nie są dobre nie tylko krótkoterminowo, ale także średnio- i długoterminowo.

Opel planował sprzedanie w tym roku w Rosji ok. 70 tys. samochodów. Początek 2015 nie był jednak optymistyczny, ponieważ w lutym sprzedano zaledwie 912 samochodów, czyli o 86 proc. mniej niż rok temu. Gazeta "Handelsblatt" dodaje, powołując się na analityków rynku, że w całym 2015 roku w Rosji sprzedanych zostanie mniej niż 1,5 miliona samochodów osobowych. W zeszłym roku było to 2,4 miliona.

Wstrzymana także zostanie w tym roku produkcja samochodów marki Chevrolet, zlecona rosyjskim zakładom GAZ - poinformował General Motors. Natomiast joint venture GM-AwtoWAZ będzie nadal produkowało obecną generację modelu Niva.

Źródło: PAP

mp/moto.wp.pl

Sprawdź cenę wybranego modelu Opla!

doitna4

Podziel się opinią

Share

doitna4

doitna4