Trwa ładowanie...
d202ok4

Opel Monza Concept z nowinkami multimedialnymi

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opel Monza Concept z nowinkami multimedialnymi
(zdjęcie producenta)
d202ok4

Opel zdradza szczegóły systemów multimedialnych, które znalazły się na pokładzie modelu Monza Concept. Auto zadebiutowało podczas ostatniego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

- Monza Concept łamie konwencje związane z konstrukcją pojazdów, w szczególności z wyposażeniem wewnętrznym. Dzięki pomysłowej technologii projekcji LED tworzymy całkiem nowy system multimedialny z wyjątkowym poczuciem przestrzeni. Zapewnia to niewyobrażalne dotąd możliwości łączności między kierowcami a ich rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi, a nawet całą społecznością internetową - zapewnia Dyrektor Generalny Opla, dr Karl-Thomas Neumann.

System, o którym mówił Neumann, zrywa z konwencjonalnymi, oddzielnymi monitorami wyświetlającymi różne informacje. W zamian za to zastosowano wyprofilowany panel wielofunkcyjny, który rozciąga się od drzwi do drzwi i służy jako jedna powierzchnia wyświetlacza. Wszelkie informacje i elementy dekoracyjne są wyświetlane na powierzchni, którą kierowca może dostosowywać do swoich potrzeb, gustu i nastroju.

(fot. zdjęcie producenta)

Projektory LED tworzące jeden ciągły, adaptowalny panel wielofunkcyjny, zostały po raz pierwszy użyte w samochodzie osobowym. Grafika 3D odzwierciedla wszystkie istotne funkcje, od zapewniania precyzyjnych informacji o pojeździe i kierowcy, po Internet, opcje łączności i elementy dekoracyjne. Obszar wyświetlania informacji i tło można indywidualnie skonfigurować, zaś obsługa menu kontrolowana jest za pomocą głosu i elementów sterujących.

d202ok4

Aby zwiększyć wydajność i polepszyć przejrzystość inżynierowie zdecydowali się na rozwiązanie, zwanemu przez ich samych "upraszczaniem mnogości", dzięki któremu dane nawigacji czy ustawienia smartfona pojawiają się tylko wtedy, kiedy są niezbędne lub wymagane. Kierowcy mogą zatem uzyskać szeroki zakres informacji bez nadmiaru tekstu czy obrazów.

Postawiono też na wszechstronne rozwiązania w zakresie połączenia ze smartfonami poprzez trzy światy łączności, zwane "JA", "MY" i "WSZYSTKO". W pierwszym system multimedialny zapewnia tylko niezbędne podczas jazdy informacje dla kierowcy (np. fakty dotyczące silnika czy stylu jazdy). Drugi z kolei zapewnia pasażerom możliwość połączenia z grupą osób za pośrednictwem własnych urządzeń wymieniać informacje, muzykę czy obrazy. Wyświetlacz pokazuje stan połączenia z rodziną i przyjaciółmi. Trym "WSZYSTKO" umożliwia kierowcy połączenie praktycznie z całym światem - może on udostępniać planowaną trasę online na tablecie czy smartfonie, porównywać informacje z innymi zmotoryzowanymi czy otrzymać przebieg tras alternatywnych.

Źródło: Opel

ll/moto.wp.pl

Szukasz niedrogich opon zimowych? Kliknij i sprawdź oferty na Allegro!

d202ok4

Podziel się opinią

Share

d202ok4

d202ok4