Trwa ładowanie...
d4190wq

Opel Mokka X zadebiutuje w Genewie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opel Mokka X zadebiutuje w Genewie
(zdjęcie producenta)
d4190wq

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie zadebiutuje Opel Mokka X. Nowa linia "X" ma wprowadzić do modeli crossover i SUV niemieckiej marki bardziej surowy charakter.

Wyróżniającymi detalami Mokki X są poziomy wlot powietrza w kształcie skrzydła, podwójny motyw skrzydła w diodowych światłach do jazdy dziennej i w lampach tylnych oraz boczne przetłoczenie wnoszące się ku tyłowi. Styliści zdecydowali się również zmniejszyć liczbę elementów z tworzywa sztucznego w przednim pasie oraz wprowadzić nowe kolory - pomarańczowy Amber Orange i czerwony Absolute Red.

We wnętrzu debiutuje deska rozdzielcza, inspirowana nową Astrą. Bardziej minimalistyczny zestaw wskaźników ma teraz więcej poziomo ukształtowanych elementów. W konsoli centralnej umieszczono 7- lub 8-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego nowej generacji, poprzez który steruje się wieloma funkcjami auta. Pozwoliło to na redukcję liczby "fizycznych" przycisków.

W genewskim debiutancie pojawi się znany z nowej Astry silnik benzynowy 1,4 Direct Injection Turbo o mocy 152 KM. Zostanie on sprzężony z 6-biegową przekładnią automatyczną, systemem Start/Stop i adaptacyjnym napędem na wszystkie koła. Z danych producenta wynika, że w cyklu mieszanym Mokka w tym wariancie będzie zużywała 6,6 l/100 km, emitując 154 g CO2/km.

d4190wq

Pojazd będzie wyposażony w system diodowych reflektorów adaptacyjnych LED, który automatycznie dostosowuje tryb świecenia do sytuacji na drodze. Oferuje on 9 różnych funkcji i trybów działania, m. in. oświetlenie miejskie, tryb turystyczny czy tryb oszczędny po zatrzymaniu samochodu. Będąca podstawą działania systemu reflektorów adaptacyjnych kamara Opel Eye monitoruje też ruch pojazdów przed samochodem i rozpoznaje znaki drogowe.

Opel Mokka X od początku sprzedaży będzie dostępny z pełnym pakietem usług OnStar. Ponadto w modelu zadebiutują dwie wersje systemu multimedialnego IntelliLink z możliwością podłączenia smartfonów do systemu pokładowego przez interfejsy Apple CarPlay lub Android Auto.

Źródło: Opel

ll

d4190wq

Podziel się opinią

Share

d4190wq

d4190wq