Trwa ładowanie...
02-03-2016 09:37

Opel Mokka X: kosmetyczne zmiany

d1f0ii5
d1f0ii5

Segment SUV-ów i crossoverów od lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem klientów. Nic więc dziwnego, że każdy producent chce zaoferować potencjalnym klientom jak najszerszy wybór modeli tego typu i dba o ich częste dostosowywanie do współczesności. Podczas genewskiego salonu samochodowego Opel zaprezentował Mokkę X – odświeżoną propozycję tego modnego nurtu.

Jak podkreślają przedstawiciele Opla, Mokka X jest samochodem lepiej skrojonym pod gusta mężczyzn. Samochód otrzymał nowe reflektory i mogą one być w pełni oparte na punktach LED. Crossovera można więc, podobnie jak Astrę, wyposażyć w system Intellilux, umożliwiający ciągłą jazdę z użyciem świateł drogowych bez oślepiania kierowców jadących z przeciwnego kierunku. Samochód otrzymał też nową osłonę chłodnicy i ma nieco wyostrzone rysy.

We wnętrzu Mokki X znajdziemy nowe oplowskie fotele, znane z Astry, co ma być gwarantem wygody nawet w długiej podróży. Samochód można wyposażyć w system OnStar, dzięki któremu możemy liczyć na pomoc mówiącego po polsku konsultanta nawet za granicą. W razie wypadku zapewni on też automatyczne zgłoszenie zdarzenia odpowiednim służbom.

Paleta silników Mokki została wzbogacona o benzynową jednostkę 1,4 z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Producent deklaruje, że przy współpracy z sześciobiegowym automatem jej spalanie wyniesie średnio 6,6 l/100 km.

tb/

d1f0ii5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f0ii5
Więcej tematów