Trwa ładowanie...
d4eegg3

Opel Karl: nowy miejski model

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opel Karl: nowy miejski model
(zdjęcie producenta)
d4eegg3

Opel Corsa nowej generacji oraz trzydrzwiowy Adam niebawem powitają w swojej drużynie jeszcze jeden model. Latem 2015 r. dołączy do nich kolejne niewielkie auto: pięciodrzwiowy Opel Karl. Samochód wymiarami będzie bardzo zbliżony do Adama, ale można się spodziewać, że będzie bardziej praktyczny i tańszy.

Trzy miejskie modele w ofercie oznaczają największą gamę małych aut w historii niemieckiej marki. Wydaje się, że tak jak Adam był odpowiedzią Opla na Fiata 500, tak Karl będzie odpowiednikiem Pandy, a zatem następcą Agili. Druga para drzwi i bardziej praktyczne nadwozie oznaczają, że w tym przypadku to strona użytkowa będzie ważniejsza od stylu.

Adam mierzy 3,70 m długości, natomiast posiadający jedną parę drzwi więcej Karl będzie miał 3,68 m. Opel nie zdradza szczegółów dotyczących nowego modelu, ale można się spodziewać, że będzie to nieco tańsza, ale też bardziej praktyczna konstrukcja bazująca na Adamie.

Nazwa nowego samochodu pochodzi od Carla Opla – syna założyciela niemieckiej marki, który był jednym z szefów firmy, gdy ta zaczęła produkować samochody.

Kliknij i sprawdź najnowsze ogłoszenia motoryzacyjne!

d4eegg3

Podziel się opinią

Share

d4eegg3

d4eegg3