Trwa ładowanie...
d2wm9f5

Opel Astra BiTurbo: nowa, szybka i oszczędna wersja

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opel Astra BiTurbo: nowa, szybka i oszczędna wersja
(zdjęcie producenta)
d2wm9f5

Opel wprowadza do swojej oferty nową wersję produkowanej w Gliwicach Astry. Model oznaczony BiTurbo to najmocniejsza odmiana wysokoprężna, która została wyposażona w silnik 1,6 l oferujący 160 KM. Według producenta zapewnia on świetne osiągi i niewielkie zapotrzebowanie na paliwo.

Pięciodrzwiowa Astra 1,6 BiTurbo CDTI przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,6 sekundy, zwiększenie prędkości z 80 do 120 km/h zajmuje jej 7,5 sekundy, a prędkość maksymalna samochodu wynosi 220 km/h. Astra z dwustopniową turbosprężarką ma też należeć do najoszczędniejszych samochodów w swojej klasie. Średnie zużycie oleju napędowego, podawane przez producenta, to 4,1 l/100 km.

Zaletą mocnej wysokoprężnej Astry ma być elastyczność, którą zapewnia wysoki moment obrotowy – 350 Nm dostępnych już od 1500 obr./min. Dodatkowo model ten jest o 200 kg lżejszy od poprzednika, co również przekłada się na lepsze osiągi i mniejsze spalanie.

d2wm9f5

Zarówno pięciodrzwiowy hatchback, jak i Astra Sports Tourer, są oparte na zupełnie nowej, lekkiej architekturze. Funkcja integracji ze smartfonem oraz system Opel OnStar, czyli osobisty opiekun kierowcy, zapewniają dostęp do najnowocześniejszych opcji łączności. Wśród wartych uwagi dodatków są matrycowe reflektory LED IntelliLux.

sj, moto.wp.pl

Jedziesz własnym autem i nie płacisz za paliwo. To BlaBlaCar. Wypróbuj!

d2wm9f5

Podziel się opinią

Share

d2wm9f5

d2wm9f5