Trwa ładowanie...
ycipk-35nwxy

Opel Adam bez wersji elektrycznej

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opel Adam bez wersji elektrycznej
(Szymon Jasina)
ycipk-35nwxy

Przedstawiciele Opla poinformowali o przerwaniu prac na elektryczną odmiana miejskiego Adama. Niemiecki producent samochodów stwierdził, że w trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znalazła się firma, inwestowanie w ten model nie będzie opłacalne.

Opel Adam to odpowiedź na takie samochody jak Fiat 500. Włoski mieszczuch już wkrótce zadebiutuje w wersji elektrycznej. Podobnie miało być z Adamem, jednak Opel zdecydował się przerwać projekt. Dieter Metz, szef inżynierów Opla, poinformował, że była to decyzja biznesowa. Firma stwierdziła, że nie da się ustalić ceny na poziomie, który zadowoliłby klientów, a w tym samym czasie był opłacalny dla producenta. Krótko mówiąc - elektryczny Opel Adam byłby zbyt drogi.

Szef marketingu Alfred Rieck zauważył, że obecne dzisiaj na rynku technologie napędu elektrycznego są bardzo drogie. W efekcie daje to samochód, który jest poza zasięgiem finansowym klientów.

ycipk-35nwxy

Ciekawe natomiast jest to, że mimo przerwania prac nad elektrycznym Adamem koncern GM nadal ma zamiar stworzyć Chevroleta Sparka na prąd. Miejski model amerykańskiej marki będzie miał ten sam napęd, który miał trafić do Opla Adama.

sj, moto.wp.pl

Opel - Duży wybór modeli, atrakcyjne ceny. Sprawdź!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-35nwxy

ycipk-35nwxy
ycipk-35nwxy