Trwa ładowanie...
dubmo8t
Omal nie przejechała pieszej. Po chwili straciła prawo jazdy

Omal nie przejechała pieszej. Po chwili straciła prawo jazdy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dubmo8t

*Policjanci kaliskiej drogówki, jadąc nieoznakowanym radiowozem ul. Al. Wojska Polskiego, zatrzymali pojazd, aby przepuścić pieszą, przechodzącą przez jezdnię. Jadący lewym pasem kierowca Fiata Punto, ominął radiowóz i wjechał na przejście, na którym znajdowała się już piesza. Osoba, która przechodziła przez przejście omal nie została staranowana przez rozpędzone auto. *

Tylko dzięki czujności i błyskawicznej reakcji pieszej nie doszło do tragedii. Pirat drogowy nie zatrzymał swojego samochodu, tylko oddalił się z miejsca zdarzenia. Jednak już po krótkiej chwili został zatrzymany przez policjantów kaliskiej drogówki. Okazało się, że kierowcą Fiata była 25-letnia mieszkanka Przygodzic, która posiada uprawnienia od czterech lat.

dubmo8t

Zgodnie z przepisami, w momencie gdy jeden pojazd zatrzymuje się przed przejściem, aby przepuścić pieszych, samochód jadący obok również musi to zrobić. Przejście, na którym doszło do opisanego zdarzenia, jest oznakowane pasami oraz znakami drogowymi po obu stronach jezdni.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej, ponieważ w rażący sposób naruszyła obowiązujące przepisy oraz stworzyła realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia mieszkanka Przygodzic odpowie teraz przed sądem, który może orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz nałożyć karę grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

Źródło: Policja.pl

dubmo8t

Podziel się opinią

Share

dubmo8t

dubmo8t