Trwa ładowanie...
d1ek3p0

Odświeżony Volkswagen Touareg zadebiutował w Pekinie

Share
Odświeżony Volkswagen Touareg zadebiutował w Pekinie
Źródło: zdjęcie producenta
d1ek3p0

Podczas Salonu Samochodowego w Pekinie Volkswagen zaprezentował nowego Touarega. SUV otrzymał zmienioną stylistykę przedniej i tylnej części nadwozia, seryjne reflektory biksenonowe, nowe usługi online, silnik V6 TDI z nowym katalizatorem SCR-DPF spełniający wymagania normy EU6, funkcja „żeglowania” i hamulec multikolizyjny.

Generację 2014 można rozpoznać po nowej stylistyce przedniej i tylnej części nadwozia (upodabniającej Touarega do pozostałych nowych modeli Volkswagena) oraz nowych kolorach lakieru i nowych obręczach kół. Wszystkie wersje V6 TDI są teraz wyposażone w hamulec multikolizyjny (zapobiega kolejnym zderzeniom po wypadku), reflektory biksenonowe oraz funkcję „żeglowania”. Podczas żeglowania silnik zostaje odłączony od 8-biegowej przekładni automatycznej, aby podczas zjazdów ze wzniesienia i jazdy bez konieczności przyspieszania wykorzystać energię kinetyczną i w ten sposób obniżyć zużycie paliwa.

Modyfikacje aerodynamiczne oraz nowe opony zoptymalizowane pod kątem oporów toczenia również mają wpływ na obniżenie spalania przy codziennej eksploatacji. Silniki V6 TDI Touarega zostały także dostosowane do obowiązującej w Europie od 2015 roku normy emisji spalin EU6. Seryjne zawieszenie ze stalowymi sprężynami zostało zoptymalizowane w celu poprawy komfortu. Jako opcja dostępne jest dla Touarega zawieszenie pneumatyczne, które pozwala zwiększyć prześwit poprzeczny w terenie do 300 mm. Przy większych prędkościach (powyżej 140 km/h) pneumatyczne zawieszenie automatycznie obniża nadwozie.

W połączeniu z systemem radiowo-nawigacyjnym RNS 850 i przygotowaniem do instalacji telefonu komórkowego, od jesieni w Europie będzie można korzystać w Touaregu z mobilnych usług online. W pierwszej fazie będzie to wyszukiwanie interesujących obiektów (Points of Interest POI) poprzez Google, prezentacja map Google Earth mapping service, funkcja Google Street View oraz informacje o ruchu drogowym online. Najnowsza wersja Touarega z silnikami wysokoprężnymi (TDI), benzynowymi (FSI i TSI) oraz wariant hybrydowy (TSI z silnikiem elektrycznym) pojawi się na rynku latem.

d1ek3p0

Zużycie paliwa przez silnik V6 TDI BlueMotion Technology o mocy 204 KM udało się zmniejszyć z 7,0 l/100 km do 6,6 l/100 km. Drugi V6 TDI rozwija teraz o 13 KM większą moc (258KM), przy zmniejszonym zużyciu paliwa, mianowicie spadło ono z 7,2 l/100 km do 6,8 l/100 km. Najmocniejszym dieslem jest nadal V8 TDI o mocy 340 KM. W Europie Volkswagen oferuje Touarega Hybrid z silnikiem V6 TSI o mocy 333 KM i silnikiem elektrycznym 52 KM. Jeżeli oba silniki pracują jednocześnie, rozwijają moc systemową nawet 380 KM i maksymalny moment obrotowy 580 Nm przy średnim zużyciu paliwa 8,2 l/100 km. Napędzany tylko silnikiem elektrycznym Touareg Hybrid może poruszać się z prędkością do 50 km/h. Tak jak wszystkie Touaregi, także wersja hybrydowa może holować przyczepę o masie do 3,5 tony.

Duży wybór alkomatów w niskich cenach. Kliknij i zobacz najpopularniejsze oferty!

d1ek3p0

Podziel się opinią

Share
d1ek3p0
d1ek3p0
Więcej tematów