Trwa ładowanie...
18-09-2013 16:07

Od 2015 r. produkcja Audi również w Brazylii

Od 2015 r. produkcja Audi również w BrazyliiŹródło: zdjęcie producenta
d1n48ni
d1n48ni

Audi uruchamia kolejne moce produkcyjne - począwszy od 2015 r. koncern z Ingolstadt rozpocznie wytwarzanie samochodów w brazylijskim Sao Jose dos Pinhais.

Zakład będzie produkował modele A3 Limousine oraz Q3. Aby uruchomić pełną produkcję firma zainwestuje tam ok. 150 mln euro. - Decydując się na produkcję w Brazylii tworzymy podwaliny dalszego rozwoju w regionie. Zamierzamy też zająć pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży w brazylijskim segmencie samochodów premium - powiedział prezes zarządu Audi AG, Rupert Stadler.

Przygotowania do produkcji ruszyły już dzisiaj. Marka zamierza nabywać wiele części na miejscu, aby zawczasu nawiązać bliskie relacje z brazylijskimi dostawcami. W pierwszym etapie Audi planuje wytwarzanie nowego A3 Limousine, zaś kilka miesięcy później - Q3.

"Cztery ringi" od 2020 r. chcą dostarczać klientom 2 mln samochodów rocznie. W tym celu czynione są duże inwestycje w fabrykach w Niemczech, na Węgrzech oraz poza Europą - w Chinach (uruchomienie produkcji pod koniec 2013 r.) oraz Meksyku (2016 r.).

Źródło: Audi

ll/moto.wp.pl

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj