ycipk-4lu6bf

Obok gaśnicy i apteczki w samochodzie. Sprzęt, który warto mieć

Wielu kierowców ma swoje niezbędniki, bez których nie wsiada do samochodu. Część z nich nie wyobraża sobie jazdy bez drobnego multitoola. Można zmieścić go w kieszeni razem z kluczykami, zawsze jest pod ręką i przyda się podczas kryzysu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niewielki gadżet może uratować życie kierowcy
Niewielki gadżet może uratować życie kierowcy (Shutterstock.com)
ycipk-4lu6bf

Za stosunkowo niewielką cenę kilkudziesięciu złotych znajdziesz kilka multitooli, które z powodzeniem znajdą zastosowanie w każdym aucie. Oto kilka narzędzi niezbędnych podczas dłuższej jazdy samochodem. Dobrze być przygotowanym na każdą ewentualność.

Ostrze do cięcia pasów

ycipk-4lu6bf

Pasy bezpieczeństwa spełniają swoje zadanie wyłącznie wtedy, gdy ściśle przylegają do ciała kierowcy. Z drugiej strony ograniczają jednak swobodę ruchu w aucie. W wyniku wcześniejszego uszkodzenia lub wady fabrycznej pasy mogą się zaciąć, a to uniemożliwia wydostanie się z samochodu w kryzysowej sytuacji. Zamiast zabezpieczyć, mogą więc okazać się śmiertelną pułapką, chyba że masz przy sobie coś, co pozwoli ci je przeciąć. Dlatego po wyciągnięciu kolorowej części multitoola z kółkiem do przyczepienia kluczy oczom ukaże się niewielki i ostry nożyk, który umożliwi przecięcie pasów bez ryzyka skaleczenia. W razie wypadku liczy się szybkie działanie.

Kierowca śpiący w samochodzie. Fotolia
Podziel się

Miernik ciśnienia kół i stanu bieżnika

ycipk-4lu6bf

Część multitooli kryje pod obudową prosty w obsłudze miernik stanu zużycia opon. Wystarczy wyciągnąć kolorowy uchwyt, a oczom ukazuje się prosta miarka z kolorową podziałką. Wystarczy przytknąć ją do zagłębienia bieżnika, by ocenić czy opona nadaje się jeszcze do jazdy. Podobnie działa wbudowany miernik ciśnienia w kołach, po przytknięciu pozwala określić, czy należy skorzystać z kompresora na stacji benzynowej. To natomiast pozwoli uniknąć nieprzyjemności związanych z nieodpowiednią eksploatacją opon.

broken tempered glass closeup , background of glass was smashed Fotolia
Podziel się

Zbijak do szyb

ycipk-4lu6bf

Jeśli w wyniku wypadku uszkodzone zostaną drzwi, całkiem możliwe że nie da się ich otworzyć. Dlatego w kryzysowej sytuacji przyda ci się coś, czym rozbijesz szybę w samochodzie. Poza profesjonalnym zbijakiem możesz użyć do tego gaśnicy, kubotanu czy specjalnie wzmocnionego długopisu. Zamiast czekać na pomoc, warto wziąć sprawy w swoje ręce. Specjalnie wyprofilowany kształt multitoola to gwarancja pewnego chwytu nawet w trudnych sytuacjach i przy ograniczonej przestrzeni.

Latarka i alarm

Niewielka latarka przyda się szczególnie podczas jazdy nocnej, gdy potrzebujesz dodatkowego źródła światła chociażby podczas wymiany żarówki lub szukania czegoś pod siedzeniem. Światło może posłużyć również jako sygnał alarmowy, przykładowo gry samochód ulegnie awarii na autostradzie, a ty musisz ustawić trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości. Do tego warto mieć również ze sobą kamizelkę.

ycipk-4lu6bf
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4lu6bf

ycipk-4lu6bf
ycipk-4lu6bf