Wakacyjne obniżki są nadal aktualne - o trzy grosze spadły średnie ceny za litr Pb95 i Pb98. Dwugroszowy spadek zanotowano na litrze gazu płynnego. Tylko średnia cena oleju napędowego nie uległa w tym tygodniu zmianie.
Na naszych stacjach średnie ceny detaliczne paliw wyglądają następująco: 5,60 zł/l za Pb95, 5,82zł/l za Pb98 oraz 2,75zł/l za LPG. Bez zmiany pozostała cena oleju napędowego – 5,52zł/l.
Województwo dolnośląskie i kujawsko-pomorskie bezkonkurencyjnie wygrywają w tym tygodniu z zestawieniu z innymi regonami kraju, pod względem najtańszych paliw. 5,57zł/l to średnia cena za Pb95 w obu województwach, 5,48 zł/l to cena za ON w województwie kujawsko-pomorskim, a tylko o grosz więcej zapłacimy średnio za ten sam produkt na Dolnym Śląsku (5,49zł/l). Najdroższym okazał się region podkarpacki, odpowiednio – 5,69zł/l za Pb95 i 5,62 zł za litr diesla to tamtejsze średnie ceny paliw na stacjach.
Bydgoszcz i Rzeszów, adekwatnie do sytuacji cenowej w swoich województwach, zajmują dokładnie takie same miejsca w rankingu. Na pierwszym miejscu, z cenami 5,52 zł/l Pb95 i 5,47 zł za litr ON, góruje Bydgoszcz. Rzeszów, stolica Podkarpacia, zajmuje z kolei miejsce ostanie (5,70 zł/l Pb95 i 5,64zł/l ON).
Niestety jest mało prawdopodobne, aby w obliczu wzrostu hurtowych cen paliwa na stacjach utrzymały się w dalszym ciągu zmiany wprost przeciwne.
Źródło: E-petrol
tb/