Trwa ładowanie...

Nowy SUV Skody będzie się nazywał Kodiak?

Share
Nowy SUV Skody będzie się nazywał Kodiak?
Źródło: zdjęcie producenta
d3ayyw0

SUV-y należą do jednych z najpopularniejszych obecnie samochodów, jednak Skoda w swojej ofercie ma jedynie nietypowy model Yeti. Już niedługo się to zmieni i pod koniec 2016 roku do sprzedaży trafi samochód o bardziej modnym nadwoziu. Niemiecka prasa twierdzi, że będzie się on nazywał Kodiak.

Nowy SUV Skody ma zadebiutować na początku października 2016 podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Będzie to siedmiomiejscowe auto zbudowane na modułowej platformie MQB i w oparciu o nowego Volkswagena Tiguana. Jednak wielu ekspertów spodziewa się, że Kodiak będzie większy od swojego niemieckiego pierwowzoru i może być nawet dłuższy od Octavii. Zatem nie będzie już kompaktowym SUV-em, tylko bardziej przestronnym modelem. Dzięki temu uplasuje się pomiędzy Tiguanem a Touaregiem i nie będzie tworzył wewnętrznej konkurencji.

d3ayyw0

Znajdujący się aktualnie w ofercie Yeti od początku zaskakiwał swoimi możliwościami terenowymi i można się spodziewać, że z nowym SUV-em będzie podobnie. Oznacza to, że dostępna będzie nie tylko wersja z napędem na przednie koła, ale też taka, w której moc przenoszona jest na obie osie.

Niemieckie czasopismo „Auto Bild” twierdzi, że nowy SUV Skody będzie nosił nazwę Kodiak. Jest to miano jednego z podgatunków niedźwiedzia brunatnego żyjącego na wyspie u wybrzeży Alaski.

Według pierwszych plotek, ceny Kodiaka mają zaczynać się od nieco ponad 100 tys. zł, a do sprzedaży trafią wersje pięcio- i siedmiomiejscowa. Produkcja nowego SUV-a będzie miała miejsce w fabryce Skody w czeskich Kvasinach.

sj, moto.wp.pl

d3ayyw0

Podziel się opinią

Share
d3ayyw0
d3ayyw0
Więcej tematów