Trwa ładowanie...

Nowy sposób na kradzież. Przestępcy są bezkarni

Przestępcy u naszych wschodnich sąsiadów nie próżnują. Ostatnio wymyślili nowy sposób, aby nielegalnie zarobić.

Nowy sposób na kradzież. Przestępcy są bezkarniŹródło: twitter.com
d3myzev
d3myzev

Rosja to kraj, w którym znajdziemy dosłownie wszystko. Jeszcze kilkanaście lat temu był to obszar mało znany większej publiczności. Dzięki rozwojowi globalnej sieci internetowej cały świat może podglądać, jak żyją nasi wschodni przyjaciele. Można zaryzykować stwierdzenie, że śmieszne filmy z Rosji brały czynny udział w rozwoju współczesnego internetu. Niestety, nie zawsze są to treści śmieszne lub budujące.

English Russia to popularne konto na Twitterze, gdzie znajdziemy przeróżne treści opisujące codzienne życie w Rosji. Ostatnio przedstawiono tam zdjęcie przedstawiające zamknięty łańcuch na kole volvo. Okazało się, że to nietypowy atak ransomware. Atak polegał na zamocowaniu łańcucha na kole i zamknięciu go kłódką, co naturalnie uniemożliwiało dalsza jazdę.

twitter.com
Źródło: twitter.com

Przy szybie zostawiany jest list, w którym autor pisze, że wskaże miejsce ukrycia klucza za 15 000 rubli, czyli równowartość ok. 900 złotych. Autor listu każe, aby do przelewu użyć usługi Qiwi (metoda płatności pozwalająca na wysyłanie i odbieranie pieniędzy, popularna w Rosji). Z autorem trzeba się skontaktować przez Vibera.

d3myzev

Nie ulega wątpliwości, że to świetny sposób na szybki zarobek. Taki łańcuch nie kosztuje nawet połowy kwoty, którą chce od swoich ofiar przestępca. Do ataku najczęściej dochodzi na odludziu oraz w momencie, gdy właściciel auta się spieszy. Co ciekawe, atakujący ma zwykle przygotowane inne sposoby zarobku na swojej ofierze. Potrafi oferować usługi przecinania łańcuchów na telefon lub ma za rogiem sklep dla majsterkowiczów – ceny są niewiarygodnie wysokie w porównaniu z podobnym sklepem kilka kilometrów dalej.

twitter.com
Źródło: twitter.com
d3myzev
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3myzev
Więcej tematów