Trwa ładowanie...
d4githj

Nowy sposób finansowania zakupu używanego samochodu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy sposób finansowania zakupu używanego samochodu
(Thinkstock)
d4githj

*Jedna z największych firm w Polsce zajmująca się sprzedażą samochodów używanych wprowadziła zupełnie nowy sposób finansowania zakupu auta używanego. Diler dopasowuje formę spłaty pojazdu i gwarantuje kwotę jego odkupu. *

Nowy produkt firmy AAA Auto nosi nazwę Bumerang. Jest to system wzorowany na popularnej zagranicą pożyczce, który dostosowano do warunków polskiego rynku.

Sprzedawca oferuje finansowanie niemal nowych samochodów produkowanych w ostatnich dwóch latach przez 2 do 4 lat ze zmienną zaliczką początkową, a pozostała kwota rozłożona jest na raty na poziomie 1 proc. ceny sprzedaży auta. Do decyzji klienta należy wybór opcji spłaty kredytu – wpłata wysokiej wartości końcowej w formie ryczałtu czy też posiadanie auta kupionego w AAA AUTO z gwarantowaną ceną wykupu i z możliwością wymiany na nowszy pojazd lub sfinansowanie ostatniej płatności poprzez zaciągnięcie kredytu. Partnerem biznesowym zabezpieczającym finansowanie dla produktu Bumerang jest Banco COFIDIS S.A. oddział w Polsce.

d4githj

- Bumerang jest naszą alternatywą dla produktów finansowych oferowanych obecnie przez dealerów nowych samochodów, a także dla leasingu operacyjnego. Spodziewamy się, że dzięki Bumerangowi nastąpi wzrost sprzedaży samochodów – powiedział Ken Scarratt, dyrektor generalny AAA AUTO w Polsce.

Minimalna cena odkupienia auta od klienta na koniec okresu spłaty jest gwarantowana w momencie nabycia pojazdu. Cena odkupu oraz warunki wypłaty są określone w umowie sprzedaży. Wszystkie istotne kwestie są zawarte w jednej umowie i żadne dodatkowe warunki nie muszą być osobno ustalane z dealerem, który kupuje z powrotem samochód po spłacie pożyczki.

Jednym z warunków zakupu auta w tym programie jest limit kilometrów. W zależności od ustaleń ze sprzedawcą, może to być 20 000 lub 30 000 km rocznie. Wybór którejś z tych opcji ma bezpośredni wpływ na określenie gwarantowanej ceny wykupu.

Jeśli klient przejedzie mniej kilometrów niż zostało to uzgodnione w chwili zakupu auta, wówczas może nastąpić wzrost ceny, za którą zostanie ono odkupione po upływie okresu dzierżawy.

d4githj

AAA AUTO oferuje obecnie finansowanie dla najpopularniejszych marek aut: Volkswagen, BMW czy Skoda. Klienci mają możliwość sprawdzenia aut w teście, aby wybrać taki model, który spełni ich wymagania i tego samego dnia mogą wyjechać wybranym samochodem do domu. Wszystkie auta objęte programem zostały wyprodukowane w latach 2014-2016, a ich cena jest nawet o 40 proc. niższa niż nowych samochodów, ponieważ tracą one najwięcej na wartości w ciągu dwóch pierwszych lat od chwili zakupu.

Jedziesz własnym autem i nie płacisz za paliwo. To BlaBlaCar. Wypróbuj!

d4githj

Podziel się opinią

Share

d4githj

d4githj