Trwa ładowanie...
ycipk-3825ng

Nowy najtańszy Mercedes jest już testowany. Kiedy wejdzie na rynek i ile będzie kosztował?

Mercedes-Benz klasy A sedan to nowy pomysł niemieckiego producenta na dotarcie do nieco młodszych klientów. Auto ma być przestronne i naszpikowane systemami elektronicznymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy najtańszy Mercedes jest już testowany. Kiedy wejdzie na rynek i ile będzie kosztował?
(Linkedin)
ycipk-3825ng

Oklejony specjalnym kamuflażem samochód został zaprezentowany w bardzo nietypowy sposób. Otóż zdjęcia z testów prototypowego auta opublikował prezes zarządu firmy Dieter Zetsche na swoim profilu w Linkedin (jest to platforma ułatwiająca nawiązywanie kontaktów biznesowych).

Do tej pory zdjęcia z jazd testowych prototypowych aut wysyłano do mediów w informacjach prasowych lub publikowano na Facebooku.
Oprócz zdjęć Zetsche ujawnił, że rodzina kompaktowych Mercedesów będzie niebawem liczyć aż osiem modeli. Wszystkie mają być wyposażone w systemy wspomagające kierowcę, a także umożliwiające jazdę w trybie półautonomicznym.

Linkedin
Podziel się
ycipk-3825ng

Co ciekawe, nowy Mercedes A sedan w czasie projektowania przeszedł kilka nietypowych testów. Np. jego karoserię poddawano badaniom w najbardziej zaawansowanych tunelach aerodynamicznych, gdzie prędkość wiatru wynosiła nawet 265 km/h. Samochód poddawano też różnym próbom w syntetycznie wytworzonych środowiskach, gdzie temperatura wynosiła od -40 do +140 stopni Celsjusza. Wszystko po to, żeby przygotować ten samochód na warunki panujące w różnych zakątkach świata.

Linkedin
Podziel się

Zdjęcia z testów nie zdradzają zbyt wielu detali zewnętrznych, ale widać na nich, że karoseria jest dłuższa i szersza niż u poprzednika. Niskie zawieszenie i napompowane zderzaki mogą świadczyć o tym, że na torze Nurburgring testowano bardziej sportową wersję auta - być może A250 lub A45 AMG. Według różnych źródeł auto z najmocniejszym silnikiem może mieć nawet około 470 KM. Mniejsze jednostki napędowe mają mieć cztery cylindry i pojemność 1200 lub 1300 ccm i moc od około 130 do 160 KM, dwulitrowy benzyniak ma generować około 230 KM, a diesle A200 i A250 odpowiednio od 136 do 177 KM.

Linkedin
Podziel się
ycipk-3825ng

Szacunki dotyczące ceny auta oscylują w okolicy 25 tysięcy euro, czyli około 105 tysięcy złotych. Najnowsza wersja klasy A będzie czwartą generacją i ma mieć oznaczenie W177. Auto pojawi się na rynku w 2018 roku.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3825ng

ycipk-3825ng
ycipk-3825ng