Trwa ładowanie...
d7gfygx
dacia

Nowe wersje Dacii Duster dla Rosji i Azji. Jest szansa, że jedna z nich trafi do Europy

Dacia świętuje swoje 50-lecie i zdjęcie przykrytego samochodu, które w jubileuszowej prezentacji symbolizuje przyszłość marki, rozbudziło zaciekawienie. Jakie nowe modele w najbliższych latach planuje tania marka należąca do Renault?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dacia chce więcej wyciągnąć z rosnącej popularności SUV-ów.
Dacia chce więcej wyciągnąć z rosnącej popularności SUV-ów. (Materiały prasowe)
d7gfygx

Bardzo prawdopodobne, że przedstawiona w prezentacji sylwetka samochodu nie zapowiada konkretnego modelu. Nie ma przy niej żadnej nazwy modelu ani nawet roku, czyli informacji podanych przy wszystkich pozostałych obrazkach na tej liście. Z drugiej strony otwiera pole do spekulacji, jakim samochodem będzie kolejna nowa Dacia?

Tajemniczym nowym modelem może być SUV. Tym bardziej, że dwa takie samochody już zostały zapowiedziane.

Pierwszym jest specjalna wersja Dustera na Rosję. Ma to być droższa, bardziej wyrafinowana odmiana popularnego SUV-a. Co to oznacza? Samochód, który zadebiutuje w sierpniu na targach motoryzacyjnych w Moskwie powstanie w oparciu o sprawdzoną platformę Dacii, będzie też tej samej wielkości co Duster, ale ma kosztować "nieco" więcej oraz mieć wnętrze wykonane z lepszych materiałów. Nie wiadomo, czy zmieni się jego stylistyka, ale raczej należy się spodziewać jakiegoś pakietu stylistycznego, jak w wersjach Vignale u Forda.

d7gfygx

Takie podejście może wydawać się sprzeczne z filozofią Dacii, ale trzeba pamiętać, że w Rosji Duster sprzedawany jest jako Renault, więc jego droższa wersja ma sporo sensu. Jednak oznacza to również, że model ten niekoniecznie pojawi się w Europie.

To jednak nie jedyny nowy Duster, jakiego zapowiedziano. Druga nowa odmiana ma się pojawić w Azji (na pewno w Chinach i Korei). Samochód ten nazywany jest Dusterem 2.5. Z jednej strony ma wyglądać tak jak druga generacja, a z drugiej pod spodem będzie zupełnie nowym samochodem, który będzie bazował na platformie nowego Clio (na której w przyszłości mają też powstawać kolejne modele Dacii).

Ten model ma zadebiutować w 2019 lub 2020 r. i dopiero wtedy Renault ma podjąć decyzję, czy trafi też do Europy.

d7gfygx

Podziel się opinią

Share

d7gfygx

d7gfygx