Trwa ładowanie...
d4hksz3

Nowe Renault Megane. Ceny od 59 900 zł

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe Renault Megane. Ceny od 59 900 zł
(Materiały prasowe)
d4hksz3

Nowe Renault Megane jest samochodem wyposażonym tak dobrze, jak większe i bardziej prestiżowe Talisman i Espace. W kompaktowej wojnie ma szansę pobić Volkswagena Golfa, Forda Focusa i Opla Astrę. Na razie to nie jest nasza opinia, ale Francuzów z Renault. Ujawnili one pierwsze ceny auta, które pojawi się w salonach w marcu 2016.

Pełna gama modelu jest już opracowana, wiadomo wszystko o silnikach, skrzyniach i wyposażeniu, ale jeśli chodzi o ceny, polskie przedstawicielstwo francuskiego koncernu uchyliło jedynie rąbka tajemnicy.

Wiadomo tylko, że ceny nowego Megane będą startowały od poziomu 59 900 zł. Auto za tę sumę będzie się nazywało Life, a w jego wyposażeniu seryjnym kupujący znajdzie: manualną klimatyzację, 6 poduszek powietrznych, światła LED do jazdy dziennej, dzieloną kanapę, regulowany na wysokość fotel kierowcy, regulowaną kierownicę i tylne podświetlenie Edge.

d4hksz3

Cen wyższych wersji oraz ich wyposażenia możemy spodziewać się za miesiąc. Tymczasem wiemy, jakie one będą. Megane nowej generacji może być wyposażone w jeden z silników benzynowych (100, 130 i 205 KM) lub wysokoprężnych (90, 110, 130 i 165 KM). Motory mogą współpracować z 5- i 6-biegowymi przekładniami ręcznymi lub 6-biegowym automatem.

Dumą Francuzów – poza designem, który uważają za wyjątkowo atrakcyjny, a który pozostawiamy do oceny czytelnikom – jest wyposażenie opcjonalne lub standardowe wyższych wersji. Renault postawiło na tablet R-Link znany z Talismana i Espace. To za jego pośrednictwem reguluje się wszelkie funkcje samochodu, także te dostosowujące auto do indywidualnych preferencji właściciela (jeśli chodzi o właściwości jezdne).

Poza tabletem nowe Megane będzie mogło być wyposażone w wyświetlacz przezierny Head-Up, fotele z masażem, system wszystkich skrętnych kół, czy reflektory LED. Spora jest również liczba asystentów kierowcy (aktywny tempomat, ostrzeżenie o aucie w martwym punkcie, asystent pasa ruchu i inne). W tej kwestii jednak Megane raczej nadrabia zaległości do konkurencji niż wyznacza nową jakość.

MAK

Renault - duży wybór, atrakcyjne ceny. Sprawdź!

d4hksz3

Podziel się opinią

Share

d4hksz3

d4hksz3