Trwa ładowanie...
11 czerwca 2008, 10:53

Nowe modele siłą napędową marki

Nowe modele siłą napędową marki
d1yhplc
d1yhplc

2008 Mondial de L’Automobile będzie dla Mitsubishi Motors Corporation niezwykłą podróżą w czasie i głównym punktem obchodów 35. rocznicy wprowadzenia na rynek modelu Lancer oraz 30. rocznicy wejścia na francuski rynek. Będzie to też okazja do spojrzenia w przyszłość.

Na stoisko Mitsubishi przyciągać będą odwiedzających dwie atrakcyjne nowości: Lancer Sportback (światowa premiera) i Lancer Ralliart (europejska premiera).

Lancer Sportback wywodzący się wprost z bardzo dobrze przyjętego, koncepcyjnego Sportbacka z 2005 roku, został zaprojektowany z myślą o rynku europejskim, na którym pięciodrzwiowe samochody są wyjątkowo popularne (75% sprzedaży w segmencie C), choć należy zaznaczyć, że ze swoim sportowym zacięciem samochód ten trafi na nieco wyższą półkę, w porównaniu z tradycyjnymi hatchbackami, bardziej duchem i kształtem zorientowanymi na funkcjonalność.

d1yhplc

Przy długości 458,5 cm (przy 457 cm dla Lancer Sports Sedan), samochód ten łączy styl i prezencję z funkcjonalnością (regulowana wysokość podłogi bagażnika, ułatwione składanie tylnych siedzeń itp.), nie próbując ścigać się z najlepszymi… w wielkości bagażnika (od 288 l – lub 344 l z podłogą w dolnej pozycji - do 1,394 l).

Stylizacja przodu samochodu stanowi kolejną wariację charakterystycznego dla Mitsubishi motywu odrzutowego myśliwca (duży wlot powietrza, wykończenie czarne, matowe z chromowanym obramowaniem), natomiast tylna część Sportbacka stanowi powtórzenie idei projektu koncepcyjnego z 2005 roku i charakteryzuje się bardzo ostro poprowadzoną powierzchnią piątych drzwi (58°) zwieńczoną charakterystycznym spoilerem dachowym w kolorze nadwozia (wyposażenie standardowe wszystkich wersji). Wydłużone lampy tylne zachodząc na błotniki, poszerzają optycznie samochód. Wyrazu tej części nadwozia dodaje poprowadzenie linii podziału między błotnikiem i zderzakiem dokładnie równolegle do krawędzi tylnych drzwi.

Korzystając z nazwy użytej już przez Mitsubishi Motors po raz pierwszy w USA w 2003 roku, Lancer Sportback będzie wprowadzany na europejskie rynki latem 2008 roku. Układ napędowy tego samochodu będzie wspólny z czterodrzwiowym Lancerem Sports Sedan, wspólne będą 3 silniki (1,5 / 109 KM, 1,8 / 143 KM, 2,0 Diesel / 140 KM), 4 skrzynie biegów (manualne 5 i 6-biegowe, 4-biegowy automat, “zestopniowana” 6-biegowa przekładnia bezstopniowa CVT), dostępny będzie też sportowy pakiet zawieszenia.

Swoje 35 urodziny rodzina Lancerów obchodzi nie tylko z dumą ze swojej tradycji, wynikającą ze sprawdzonej koncepcji modelu i niezwykłej pozycji Lancera Evolution, ale też, co istotne, z przesłaniem związanym z premierą dwóch wariantów Lancera Ralliart. Ogniwo pośrednie pomiędzy cywilnym Lancerem i Lancerem Evolution, czyli Lancer Ralliart będzie bardziej przystępny cenowo od Lancera Evolution, a będzie dysponował potencjałem przewyższającym wersje Lancer Sports Sedan / Lancer Sportback, na czym skorzysta sportowy duch i pozycja wszystkich samochodów rodziny Lancer, jak to było w latach 80-tych.

Lancer Sportback będzie dostępny z nadwoziami cztero i pięciodrzwiowymi, wprowadzenie do sprzedaży nastąpi w 2009 roku.

d1yhplc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yhplc
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj