Trwa ładowanie...
dd4xidj

Nowe Audi TT RS z silnikiem o mocy 400 KM

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe Audi TT RS z silnikiem o mocy 400 KM
(zdjęcie producenta)
dd4xidj

W pierwszej połowie tego roku zadebiutuje nowe Audi TT RS. Z nieoficjalnych informacji wynika, że model otrzyma pięciocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra i mocy 400 KM.

Najwyraźniej Audi nie zrezygnuje ze sprawdzonej jednostki napędowej, a jedynie podda ją gruntownej modernizacji. Silnik w najnowszym wcieleniu będzie generował moc około 400 KM, którą odda wszystkim czterem kołom za pośrednictwem dwusprzęgłowej przekładni S tronic. Sprint do „setki” zajmie około czterech sekund, a prędkość maksymalna zostanie tradycyjnie ograniczona do 250 km/h z możliwością podwyższenia limitu do 280 km/h.

Dla porównania, Audi TT RS poprzedniej generacji również dysponowało pięciocylindrowym silnikiem turbo, który oferował 360 KM i 465 Nm. Za przenoszenie mocy odpowiadała sześciobiegowa manualna skrzynia biegów lub siedmiobiegowa przekładnia S tronic z funkcją Launch Control. Auto było też wyposażone w stały napęd na cztery koła, a na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h potrzebowało 4,1 sekundy.

dd4xidj

W ofercie pojawi się odmiana TT RS Performance, która zastąpi oferowaną dotychczas wersję TT RS Plus. W tym przypadku moc silnika zostanie podkręcona do 420 KM.

Standardowe TT RS zostanie pokazane w kwietniu, a pierwsze dostawy do klientów będą realizowane w drugiej połowie roku. Ceny będą rozpoczynały się od około 49 000 euro.

Źródło: mototarget.pl

ll

Rabat na opony Nokian WR D3 z montażem. Sprawdź! >>

dd4xidj

Podziel się opinią

Share
dd4xidj
dd4xidj
Więcej tematów