Trwa ładowanie...
d3sbeyr

Nowe Audi TT niebezpieczne? Od Euro NCAP tylko 4 gwiazdki. Słabo!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe Audi TT niebezpieczne? Od Euro NCAP tylko 4 gwiazdki. Słabo!
(Materiały prasowe)
d3sbeyr

Pięć gwiazdek w testach Euro NCAP stało się właściwie standardem. Większość nowych samochodów, które chcą uchodzić za bezpieczne, dostaje właśnie taką ocenę od europejskiej organizacji. Ale zdarzają się wyjątki: na pięć gwiazdek nie zasłużył właśnie przebój Audi, czyli roadster TT, w swojej najnowszej, trzeciej już odsłonie.

W oficjalnym komunikacie Euro NCAP czytamy, że Audi TT trafiło na europejski rynek w 2014 roku. Co dla organizacji okazało się przykrą niespodzianką, bez testu bezpieczeństwa. Audi nie dostarczyło bowiem auta do rozbicia, nie podając przyczyny.

Organizacja Euro NCAP postanowiła jednak zrobić koncernowi z Ingolstadt psikusa. Sama kupiła TT (ma takie możliwości) i poddała roadstera testom. Wówczas szydło wyszło z worka. Choć samo rozbijanie samochodu nie wyglądało w żaden sposób źle (co można zobaczyć na udostępnionym przez organizację filmie, poniżej), to Euro NCAP zwróciła uwagę na poważne braki w wyposażeniu.

d3sbeyr

Audi, w przeciwieństwie do innych modeli, w TT nie zamontowało systemu autonomicznego hamowania awaryjnego. To niedopatrzenie (lub zamierzony zabieg), które kosztowało model właśnie ową jedną gwiazdkę. Euro NCAP zwróciła uwagę, że skoro system jest dostępny w innych modelach Audi, to powinien być także w tym będącym przedmiotem testu.

Co dalej ze sprawą? Na razie Audi nie komentuje oficjalnego stanowiska organizacji. Jeśli to zrobi (lub ugnie się i zastosuje system w samochodzie) poinformujemy o tym w serwisie.

A tutaj film z rozbijania nowego TT:

Kit/moto.wp.pl

Duży wybór Audi w supercenach. Sprawdź najnowsze oferty!

d3sbeyr

Podziel się opinią

Share

d3sbeyr

d3sbeyr