Trwa ładowanie...
d4chpks
23-03-2015 14:15

Nowa strategia Poczty Polskiej i debiut na GPW w 2016 r.

d4chpks
d4chpks

Dwukrotny wzrost zysków z paczek, przesyłek kurierskich, łańcucha e-handlu, a także wygranie konkursu na tzw. operatora wyznaczonego oraz debiut na warszawskim parkiecie w 2016 r. - zakłada zaprezentowana w poniedziałek strategia Poczty Polskiej na lata 2015-20.

W realizacji tych celów ma pomóc spółce program oszczędnościowy, który ma przynieść 1,5 mld zł. Środki te mają być przeznaczone na inwestycje, m.in. w sektorze paczek. Poczta Polska zapowiedziała bowiem, że planuje uruchomienie 1000 samoobsługowych urządzeń do odbioru paczek oraz 10 tys. punktów obsługi. Mają one być zlokalizowane zarówno w placówkach pocztowych, jak i u zewnętrznych partnerów. Spółka liczy, że m.in. dzięki temu jej przychody w segmencie paczek, e-handlu i przesyłek kurierskich zrównają się z przychodami z tradycyjnego rynku listów.

Poczta w swojej strategii zakłada ponadto wejście w 2016 r. na warszawską giełdę. Większościowy pakiet akcji ma jednak pozostać we władaniu Skarbu Państwa. Upublicznienie spółki ma dostarczyć jej niezbędnego kapitału do dalszego rozwoju.(PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

d4chpks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4chpks
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj