Trwa ładowanie...
d2vkw9o

Nowa Mazda MX-5 zadebiutuje w 2015 roku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa Mazda MX-5 zadebiutuje w 2015 roku
(zdjęcie producenta)
d2vkw9o

Mazda MX-5 to samochód legenda. Dwumiejscowy, tylnonapędowy roadster z Japonii od lat jest najpopularniejszym modelem w swojej klasie. Pokonana konkurencja wycofała się z walki, a tymczasem Mazda szykuje czwartą generację swoje małego sportowego auta. Nowa MX-5 najprawdopodobniej zadebiutuje na początku 2015 roku podczas Salonu Samochodowego w Chicago. Do sprzedaży trafi kilka miesięcy później.

Nowe modele japońskiego producenta jak Mazda3 (na zdjęciu), Mazda6 i kompaktowy SUV CX-5 zostały bardzo dobrze przyjęte i zapewniają firmie rosnące słupki sprzedaży. Jednak fani sportowej jazdy najbardziej czekają na nową odsłonę roadstera MX-5. Ten lekki, tylnonapędowy samochód jest może ciasny i mało praktyczny, ale właściwości jezdne i przyjemność za kierownicą rekompensują te braki z nawiązką.

Czwarta generacja MX-5 ma być lżejsza od poprzednika. Mazda chce osiągnąć masę na poziomie 1000 kg, ale nawet jeszcze nieco przekroczy ten wynik, to MX-5 będzie najlżejszym autem w tej klasie. Spodziewane jest, że pod maską znajdą się silniki o pojemności 1,5 i 2,0 l. Do wyboru klient otrzyma skrzynię manualną lub automatyczną.

d2vkw9o

Według zapowiedzi przedstawiciela Mazdy, nowa odsłona MX-5 ma być najładniejszym samochodem w historii marki. Stylistyka nazwana Kodo, którą znamy już „trójki”, „szóstki” i CX-5, zapowiada ciekawy projekt. Warto też pamiętać, że nowa MX-5 powstaje przy współudziale Fiata. Ze zmienionym nadwoziem i włoskim silnikiem pod maska będzie też sprzedawana jako Alfa Romeo. Połączenie sił tych dwóch marek daje nadzieję na wyjątkowy samochód.

sj, moto.wp.pl

Akumulatory samochodowe w atrakcyjnych cenach. Kliknij i sprawdź oferty!

d2vkw9o

Podziel się opinią

Share

d2vkw9o

d2vkw9o