Trwa ładowanie...
d2p7mpe

Nowa Honda Civic 5d będzie produkowana głównie w Europie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa Honda Civic 5d będzie produkowana głównie w Europie
(Materiały prasowe)
d2p7mpe

Fabryka Honda of the UK Manufacturing w Swindon stanie się globalnym centrum produkcyjnym Civica 5d nowej generacji. Inwestycja pochłonie 200 mln funtów.

W brytyjskim zakładzie będą wytwarzane egzemplarze przeznaczone na rynki europejskie oraz na eksport do innych części świata. - Poprzez przekształcenie HUM w globalne centrum produkcyjne modelu Civic 5d chcemy pokazać nasze długoterminowe zaangażowanie w rozwój procesu produkcyjnego w Wielkiej Brytanii i w Europie. Jest to dla nas bardzo ważny krok oraz swego rodzaju nagroda dla pracowników, którzy wykonywali swoje obowiązki z dużym zaangażowaniem – powiedział Jason Smith, dyrektor HUM.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Wyspecjalizowanie fabryki w Swindon w zakład specjalizujący się w produkcji Civica oznacza, że zakończy się tam wytwarzanie modelu CR-V. Produkcja zostanie przeniesiona do Honda of Canada w Ontario co oznacza, że pojazd ten będzie importowany na Stary Kontynent.

d2p7mpe

Honda zainwestowała w placówkę ponad 2,2 mld funtów. Początkowo były w niej produkowane silniki (od 1989 r.). W 1992 r. otwarto pierwszą linię samochodową, a w 2001 – drugą. Obecnie zakład opuszczają modele Civic 5d, Civic Tourer i CR-V, zaś w połowie br. rozpocznie się produkcja Civica Type R. W ubiegłym roku wyprodukowano tam 119 995 samochodów przy rocznej zdolności produkcyjnej na poziomie 250 000 egzemplarzy.

Źródło: Honda

ll/moto.wp.pl

Honda Civic w atrakcyjnych cenach. Sprawdź najnowsze ogłoszenia!

d2p7mpe

Podziel się opinią

Share

d2p7mpe

d2p7mpe