Trwa ładowanie...
d2wuta6

Nowa Honda CB-F Concept wygląda świetnie. Inspiracją były poprzednie generacje

Honda zaplanowała na ten rok co najmniej 29 motocyklowych premier. Większość z nich miała ujrzeć światło dzienne podczas imprez motoryzacyjnych w Tokio i Osace, które niestety odwołano z powodu pandemii koronawirusa. Japończycy przeszli więc w tryb online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CB-F to jeden z ważniejszych motocyklów w gamie Hondy
CB-F to jeden z ważniejszych motocyklów w gamie Hondy (Materiały prasowe)
d2wuta6

Pierwszą wirtualną premierą marki z tegorocznego portfolio jest CB-F Concept – najnowsze wcielenie jednego z najważniejszych motocykli w historii Hondy, inspirowane każdą z generacji, począwszy od pierwszych egzemplarzy sprzed sześciu dekad.

Trzeba przyznać, że stylistom udało się idealnie połączyć nowoczesność z lekką nutą stylu retro. Szczególne wrażenie robi spłaszczony po bokach bak, który płynnie łączy się z głębokim siedziskiem. Uwagę przykuwa również wydech zamocowany pod dość dużym kątem. Linie tyłu pozostały niezaburzone dzięki zastosowaniu centralnego amortyzatora.

Koncepcyjna Honda CB-F najprawdopodobniej za jakiś czas przerodzi się w wersję produkcyjną. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie to równie efektowna maszyna. Napęd nie jest żadną tajemnicą. To 4-cylidrowy silnik o pojemności 1 litra sprzężony z 6-stopniową przekładnią. W planach są oczywiście również słabsze wersje napędu.

Co ważne, to dopiero początek tegorocznych debiutów Hondy. Jeśli pozostałe będą równie imponujące, co opisywany koncept, chętnych na jednoślady tej marki z pewnością nie zabraknie.

d2wuta6

Podziel się opinią

Share
d2wuta6
d2wuta6
Więcej tematów