Trwa ładowanie...
d3j21nr

Nowa fabryka Volkswagena w Polsce?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa fabryka Volkswagena w Polsce?
(zdjęcie producenta)
d3j21nr

Volkswagen chce otworzyć nową fabrykę samochodów w Polsce – poinformował Reuters. Choć jest to wiadomość nieoficjalna, to idealnie uzupełnia informację podaną przez wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego o tym, że w naszym kraju ma powstać nowy zakład produkujący samochody. W Polskiej fabryce miałby powstawać dostawczy Crafter.

Chociaż są to jeszcze nieoficjalne informacje, to Reuters powołuje się na osoby blisko związane z tematem. Niemiecki koncern już zapowiadał, że poszukuje nowego miejsca na produkcję Craftera. Takie posunięcie pozwoliłoby Volkswagenowi na bardzo duże oszczędności. Aktualnie Crafter produkowany jest w Niemczech, ale pensje dla pracowników w Polsce są zdecydowanie niższe.

Aktualna generacja dostawczego Volkswagena została opracowana wspólnie z Daimlerem i jest bliźniaczym modelem Mercedesa Sprintera. Oba modele powstają przede wszystkim w fabryce Daimlera w Dusseldorfie, ale Mercedes już ogłosił, że będzie wytwarzał Volkswageny tylko do końca 2016 roku, kiedy skoncentruje się na następnej generacji Sprintera. Oznacza to, że Volkswagen musi stworzyć swój własny zakład.

Nowa inwestycja w Polsce ma kosztować około 1 mln euro i zapewnić 3000 miejsc pracy. Byłby to drugi zakład wytwarzający dostawcze Volkswageny w naszym kraju. Od lat pod Poznaniem produkowane są modele Caddy i T5. Nie jest tajemnicą, że Volkswagen jest zadowolony z jakości powstających w Polsce samochodów, dlatego otwarcie drugiej fabryki wydaje się bardzo prawdopodobne.

sj, moto.wp.pl

d3j21nr

Podziel się opinią

Share
d3j21nr
d3j21nr