Nissan Leaf wybrany do programu współużytkowania samochodów elektrycznych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Uruchomiony niedawno największy na świecie wyspiarski program współużytkowania samochodów elektrycznych oparto na Nissanach Leaf. 65 egzemplarzy tego modelu ulokowano na Terschelling, jednej z holenderskich Wysp Fryzyjskich. Z czasem flota ma się zwiększyć do 100 sztuk.

Celem projektu Schylge-E-Auto jest zachowanie czystości i piękne Terschelling przy jednoczesnym zapewnieniu mobilności mieszkańcom i turystom. Jest to także pierwszy przypadek udostępnienia całej populacji wyspy floty pojazdów elektrycznych do wspólnego korzystania. Każdy mieszkaniec Terschelling może przystąpić do programu poprzez pobranie specjalnej aplikacji i złożenie wniosku o kartę użytkownika. Koszt wypożyczenia samochodu ustalono na 0,19 euro za minutę. Dla wygody korzystających na całej wyspie zainstalowano dodatkowe stacje ładowania.

Pierwszeństwo mają mieszkańcy wyspy, ale z Nissanów Leaf mogą korzystać także turyści. W zależności od dostępności pojazdów można je wypożyczać za pośrednictwem operatora promowego Rederij Doeksen obsługującego Terschelling. Po zwiększeniu puli pojazdów do 100 egzemplarzy Nissany LEAF powinny być dostępne dla każdego, kto w przyjaznym dla środowiska komforcie chciałby podziwiać naturalne piękno wyspy.

Schylge-E-Auto spodziewa się, że łączne przebiegi bezemisyjnych Nissanów LEAF wyniosą 110 000 kilometrów rocznie. Stanowiłoby to 10 proc. łącznego dystansu pokonywanego przez mieszkańców wyspy w skali roku i oznaczało ograniczenie ilości zużywanego paliwa o około 15 proc.

Źródło: Nissan

ll/moto.wp.pl

**Samochody używane w atrakcyjnych cenach. Sprawdź najnowsze ogłoszenia!**

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.