Trwa ładowanie...
d2qxx9o

Nissan GT-R Nismo w Polsce za 775 000 zł

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nissan GT-R Nismo w Polsce za 775 000 zł
(zdjęcie producenta)
d2qxx9o

Nissan rozpoczyna sprzedaż modelu GT-R Nismo na rynku polskim. Flagowa odmiana coupe kosztuje 775 000 zł.

GT-R Nismo to najmocniejszy dostępny wariant tego samochodu. Pod jego maską pracuje 3,8-litrowa jednostka V6. Silnik generuje 600 KM - o 30 KM więcej niż pozostałe wersje. Wynik taki jest zasługą dwóch turbosprężarek o dużej przepustowości i średnicy - takich samych, jak w egzemplarzach startujących w wyścigach klasy GT3. Moc jest przenoszona na cztery koła poprzez 6-biegową, dwusprzęgłową przekładnię, którą steruje się za pomocą łopatek przy kierownicy.

Podobnie jak standardowy model, również GT-R Nismo otrzymał odświeżoną stylistykę przodu. Podkreśla ją nowy zderzak, który wykonano w całości z włókna węglowego. Aby usprawnić chłodzenie silnika, powiększono ciemną, chromowaną kratę wlotu z motywem litery V. Umożliwia to przepływ większej ilości powietrza. Konstruktorzy zwiększyli też całkowitą siłę dociskającą poprzez usztywnienie konstrukcji nadwozia.

d2qxx9o

Kilka kolejnych zmian znajdziemy we wnętrzu auta. Zmodyfikowaną deskę rozdzielczą, kierownicę i środkowy podłokietnik pokryto skórą alcantara. Materiału tego użyto również do wstawek na skórzanej tapicerce sportowych foteli recaro, które wykonano z włókna węglowego.

Źródło: Nissan

ll/Wirtualna Polska

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d2qxx9o

Podziel się opinią

Share
d2qxx9o
d2qxx9o