Trwa ładowanie...
dkq292e

Nissan Concept 2020 Vision Gran Turismo dla graczy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nissan Concept 2020 Vision Gran Turismo dla graczy
(Materiały prasowe)
dkq292e

Wizja supersamochodu Nissana z niedalekiej przyszłości, stworzona pierwotnie jako model studyjny przez młodych projektantów Nissana, a następnie opracowana jako model wirtualny na potrzeby gry komputerowej Gran Turismo 6, została przeniesiona ze świata wirtualnego do rzeczywistości. Model koncepcyjny można podziwiać podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood

Nissan Concept 2020 Vision Gran Turismo powstał jako projekt marzeń młodych projektantów Nissana, którym dano wolną rękę przy tworzeniu supersamochodu do ich własnego garażu w Gran Turismo. Okazało się, że potencjał projektu przygotowanego przez zespół z Nissan Design Europe z siedzibą w Londynie był tak duży, iż zdecydowano o kontynuacji prac nad samochodem z udziałem inżynierów z Japonii. Odwołując się do stylistyki obecnych modeli Nissana o wyczynowych osiągach, pojazd opracowano od podstaw, z wykorzystaniem najnowocześniejszych cyfrowych narzędzi projektowania. Pierwsza – i jak na razie jedyna – fizyczna interpretacja projektu to rzeczywisty model koncepcyjny.

W sportowym Nissanie z fotelami w układzie 2+2 zaadaptowano technologie stosowane w wyścigach samochodowych – w tym w szczególności system ukierunkowania przepływu powietrza – na potrzeby samochodu przeznaczonego do jazdy po drogach publicznych. Owocem ścisłej współpracy ze specjalistami w dziedzinie aerodynamiki i zespołem inżynierów z Japonii, którzy zadbali o maksymalny realizm wirtualnego samochodu, jest sylwetka ukształtowana częściowo przez emocje, a częściowo przez wiatr.

(fot. Materiały prasowe)

– To jest zgodne z filozofią Nissana – mówi Koji Nagano, wiceprezes Nissan Design Europe. – W rzeczywistości rzadko kto mógłby sobie pozwolić na taki samochód, jak Nissan Concept 2020 Vision Gran Turismo, ale dzięki grze Gran Turismo każdy może usiąść za jego kierownicą i przekonać się, jak Nissan wywiązuje się z obietnicy dostarczania ekscytujących innowacji.

Czy w 2020 roku na wzgórze Goodwood wjedzie wersja produkcyjna? Tego na razie nie wiadomo, ale mówi się o tym, że Concept 2020 VGT może być wczesną zapowiedzią nowej generacji modelu GT-R.

Instalacje zasilania paliwem LPG w supercenach. Sprawdź!

dkq292e

Podziel się opinią

Share

dkq292e

dkq292e