Trwa ładowanie...
d2pwn8z

Niezbędnik kierowcy. Przyda się w trudnej sytuacji

Nie każdej trudnej sytuacji na drodze da się uniknąć. Nawet najbardziej ostrożnym kierowcom zdarza się uczestniczyć w kolizji. Najważniejsze, by zachować zimną krew i odpowiednio zareagować na gwałtownie zmieniającą się sytuację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Brelok może być nie tylko elegancki, ale również praktyczny
Brelok może być nie tylko elegancki, ale również praktyczny (123RF)
d2pwn8z

Wydostanie się z auta po kolizji lub udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym nie zawsze jest proste. Dlatego warto mieć przy sobie niewielki i poręczny gadżet w postaci samochodowego breloka. Jego zadaniem jest wyswobodzenie cię z potrzasku.

Przyda się w każdej sytuacji

Dobrej jakości multitool samochodowy kosztuje około 30 złotych. W tej cenie otrzymujesz niewielkie narzędzie, które może z powodzeniem funkcjonować jako brelok doczepiany do samochodowych kluczy. Wyposażono go zarówno w proste narzędzia takie jak latarka czy sygnał alarmowy. Przydadzą się szczególnie podczas awarii samochodu w nocy. Jeśli kierowca będzie zmuszony zatrzymać się na ruchliwej, ale słabo oświetlonej drodze, musi wystawić trójkąt ostrzegawczy. Latarka będzie doskonałym sygnałem dla innych kierowców.

d2pwn8z

Ukryte ostrze pozwoli błyskawicznie pozbyć się pasów w sytuacji, gdy w wyniku uderzenia mechanizm blokujący zatnie się lub nie będziesz mieć możliwości się do niego dostać. W dodatku możesz mieć pewność, że się nie pokaleczysz. Ostrze jest otoczone z trzech stron warstwą ochronnego tworzywa, a ostrze znajduje się w szczelinie zatykanej kolorową zawleczką z kółkiem doczepianym do kluczy. Dzięki temu możesz swobodnie korzystać z gadżetu nawet wtedy, gdy klucze pozostają w stacyjce, wystarczy jedynie mocno szarpnąć.

Niepozorny gadżet może uratować życie Materiały prasowe
Niepozorny gadżet może uratować życie (Materiały prasowe)

Nie marnuj czasu

Każdemu kierowcy przyda się niewielki i poręczny miernik ciśnienia kół. Dzięki niemu możesz na bieżąco kontrolować stan ogumienia auta. Nie musisz tracić czasu w kolejce na stacji diagnostycznej lub benzynowej. Będziesz mógł dokonać pomiaru w garażu czy nawet w trasie, gdy zauważysz, że coś jest nie tak. W parze z tym przydatnym gadżetem znajdziesz czujnik zużycia bieżnika. Dzięki niemu będziesz wiedzieć, czy nie czas na wymianę opon.

d2pwn8z

Wystarczy przytknąć miarkę do zagłębienia w oponie i odczytać wynik na skali. Jeśli widać czerwoną część podziałki, to znak, że bieżnik jest zbyt płytki.
Aby czuć się bezpiecznie podczas jazdy, nie potrzeba wiele. Wystarczy rozsądna jazda, zapięte pasy i dobra ocena własnych możliwości, by dojechać do celu bez żadnych komplikacji. Wielofunkcyjny multitool da ci ponadto pewność, że jesteś przygotowany na każdą ewentualność.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d2pwn8z

Podziel się opinią

Share
d2pwn8z
d2pwn8z
Więcej tematów