Trwa ładowanie...

Niewielkie zmiany w cenach paliw

W tym tygodniu średnie ceny wszystkich paliw na stacjach nieznacznie spadły. Wygląda na to, że po dużych podwyżkach z ubiegłego tygodnia taka korekta może świadczyć o stabilizowaniu się rynku.

Niewielkie zmiany w cenach paliwŹródło: PAP, fot: DPA/An Ming
d14suhg
d14suhg

Przeciętnie za litr benzyny 95 i 98 trzeba obecnie zapłacić 4,34 zł i 4,68 zł. Obniżka w obu przypadkach wyniosła 1 grosz na litrze. Również o tyle samo potaniały autogaz i olej napędowy. LPG kosztuje średnio 1,81 zł/l, a diesel 4,16 zł/l.

W ubiegłym tygodniu średnie poziomy cenowe mocno wzrosły po trwającym od dłuższego czasu trendzie spadkowym. Zatrzymanie tych zmian oznacza stabilizację rynku.

Najtańszymi województwami pod względem średniej ceny benzyny 95-oktanowej są w tym tygodniu świętokrzyskie i wielkopolskie. Przeciętnie trzeba tam zapłacić 4,30 zł/l. Na Górnym Śląsku można zatankować najtaniej benzynę 98 - średnio po 4,61 zł/l. W Wielkopolsce najmniej zapłacimy za litr diesla - przeciętnie 4,12 zł. Kierowcy posiadający pojazdy z instalacją gazową będą zainteresowani województwem świętokrzyskim, gdzie odnotowana została najniższa średnia cena LPG - 1,69 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

d14suhg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14suhg
Więcej tematów