Niemiec zwycięża w Smoleńsku

Niemiec zwycięża w SmoleńskuŹródło: zdjęcie producenta
d1lkw5h
d1lkw5h

Niemiec Jochen Hahn zwyciężył oba niedzielne wyścigi w siódmej rundzie Europejskich Mistrzostw Wyścigów Pojazdów Ciężarowych FIA, które odbyły się w Smoleńsku.

Dzięki zwycięstwom kierowca MAN-a reprezentujący barwy Castrol Team Hahn Racing został liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw. Pierwsze sobotnie zawody wygrał Antonio Albacete z teamu Equipo Cepsa zaś drugie - Rene Reinert. Obydwaj również zasiadali za kierownicą MAN-ów.

Na wszystkich autach zamontowano te same opony co w najszybszej ciężarówce świata - Mean Green. Zbudowany przez Volvo pojazd pobił w kwietniu rekordy świata - po przejechaniu kilometra od zatrzymania rozpędził się do 153,252 km/h zaś ze startu lotnego - do 236,577 km/h. Ciężarówka rozpędza się do "setki" w 4 s i osiąga moc 2 100 KM.

Kolejna runda serii odbędzie się czeskiej miejscowości Most 1 oraz 2 września 2012 r.