Trwa ładowanie...
d2kxstv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niecodzienna, mikołajkowa akcja łódzkiej policji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niecodzienna, mikołajkowa akcja łódzkiej policji
(PAP/Andrzej Zbraniecki)
d2kxstv

Policyjne zmotoryzowane patrole z udziałem "świętych Mikołajów" pojawią się w piątek w Łódzkiem. Kolejny raz odbędzie się akcja "Mikołaj na drodze", zorganizowana przez policję oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Jak poinformowało we wtorek PAP biuro prasowe łódzkiej policji celem akcji jest popularyzacja bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży, którzy codziennie pieszo, na rowerze lub środkami komunikacji miejskiej pokonują drogę do szkoły.

W ramach akcji, w piątek na niektóre drogi woj. łódzkiego wyjadą policyjne radiowozy, które patrolować będą przede wszystkim okolice szkół podstawowych i gimnazjów. W skład policyjnego patrolu wchodzić będzie - oprócz funkcjonariuszy - także "św. Mikołaj". Tego dnia z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi wyjadą cztery patrole - jeden pojedzie do Pabianic, drugi na teren powiatu łódzkiego wschodniego, trzeci do Zgierza, jeden będzie poruszać się po ulicach Łodzi. Jak zapewniają policjanci podobnie będzie w pozostałych powiatach woj. łódzkiego.

Policjanci będą obserwować zachowanie uczniów przed szkołami w miejscach szczególnie niebezpiecznych, a Mikołaje zadawać im pytania związane z zasadami ruchu drogowego. W prezencie uczniowie będą mogli otrzymać m.in. kamizelki odblaskowe, komplety oświetleniowe do rowerów, plany lekcji, a także komiks "Super Stopek" opowiadający o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjanci będą także obserwować zachowania kierowców poruszających się w pobliżu szkół.

d2kxstv

Podziel się opinią

Share

d2kxstv

d2kxstv