Trwa ładowanie...

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – policja zapowiada kolejną akcję

2 października 2019 roku policjanci z wydziałów ruchu drogowego w całym kraju wezmą udział w zmasowanej akcji, mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. To już dziesiąta odsłona tego przedsięwzięcia.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – policja zapowiada kolejną akcjęŹródło: Policja
d2y8qec
d2y8qec

Działania funkcjonariuszy z całego kraju będą polegać głównie na kontrolowaniu zachowań kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Szczególnym nadzorem objęte zostaną przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów, jak również inne miejsca, w których często dochodzi do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu.

Policjanci przypominają kierowcom o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów, a także obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszym i rowerzystom w takich miejscach.

Ci z kolei powinni pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania i zadbać o to, by być widocznymi na drodze. Teraz, w okresie jesiennym, ma to szczególne znaczenie nie tylko poza terenem zabudowanym, ale i w gorzej oświetlonych rejonach miast.

d2y8qec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y8qec
Więcej tematów