ycipk-653ut6

Nawigacja do samochodu. Nie nadwyrężaj smartfona

Czasy, w których podczas wakacyjnej podróży trzeba było zjechać na pobocze, by zerknąć na mapę, dawno już minęły. Obecnie ogranicza cię jedynie jakość i rodzaj nawigacji samochodowej. Jeśli będzie dobra, dojedziesz do celu bez przygód.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nawigacja GPS to prawa ręka profesjonalnego kierowcy
Nawigacja GPS to prawa ręka profesjonalnego kierowcy (Fotolia, Fot: Igor Mojzes)
ycipk-653ut6

Podczas wakacyjnych wyjazdów dobrej jakości nawigacja będzie niezastąpiona. Niektórzy zamiast inwestować w profesjonalny sprzęt posiłkują się smartfonem. Latem takie rozwiązanie nie jest najlepszym pomysłem.

Upały zabójcze dla smartfonów

ycipk-653ut6

Palące słońce, wszechobecny skwar i rozgrzana samochodowa szyba bardzo szybko rozprawią się nawet z najbardziej wytrzymałą baterią telefonu. Dobrej jakości smartfon może kosztować nawet grubo ponad tysiąc złotych, dlatego lepiej zainwestować niewielką kwotę w profesjonalną nawigację samochodową, niż narażać smartfona na szwank.

Słońce padające przez szybę to jedno. Nie pomaga również fakt, że podczas jazdy telefon cały czas wyświetla mapę. To z kolei sprawia, że bateria rozładowuje się zdecydowanie szybciej. Co prawda można ją oczywiście naładować, jednak podłączenie urządzenia do prądu generuje jeszcze więcej ciepła. Skumulowanie tych wszystkich czynników może sprawić, że bateria zdegeneruje się w zastraszającym tempie.

ycipk-653ut6
Shutterstock.com
Podziel się

Zainwestuj w sprawdzony sprzęt

Dla wymagających kierowców przygotowywano wysokiej jakości sprzęt w atrakcyjnej cenie. Nawigacja samochodowa kosztuje o wiele mniej niż smartfon, a w dodatku jest znacznie bardziej odporna na szkodliwe warunki atmosferyczne. Niestraszne jej ani upały ani promienie słoneczne. W dodatku promienie słoneczne nie przeszkadzają w odczytywaniu mapy, jak ma to miejsce w przypadku smartfona. Ekran nawigacji jest matowy, dzięki czemu nie odbija promieni słonecznych i nie ryzykujesz, że podczas jazdy niefortunny kąt padania światła skutecznie cię oślepi.

ycipk-653ut6

Mapa cały czas na bieżąco

Co ważne, kupując nawigację płacisz tylko raz. Wiele nowoczesnych modeli wzbogacono o funkcję darmowej aktualizacji map kilka razy w ciągu roku. Usługa jest dożywotnia, dlatego wydając jednorazowo kilkaset złotych możesz mieć pewność, że do czasu, gdy zdecydujesz się na wymianę, nie będziesz musiał zapłacić ani złotówki za aktualizację.

Wgranie map jest bardzo proste i z powodzeniem zrobisz to samodzielnie w domu, mając do dyspozycji jedynie komputer z dostępem do internetu. Należy połączyć oba urządzenia za pośrednictwem kabla, a następnie postępować z instrukcjami widocznymi na ekranie.

ycipk-653ut6

Nawigacja w telefonie to dobre rozwiązanie dla osób, które jeżdżą samochodem jedynie w drodze do i z pracy. Dzięki najświeższym informacjom o stanie dróg kierowcy będą mogli uniknąć najbardziej zakorkowanych miejsc i zawczasu wybrać bezpieczny objazd. Jeśli natomiast zależy ci na tym, by sprzęt działał niezawodnie mimo upływu lat, a dodatkowo dziennie pokonujesz dziesiątki kilometrów, lepiej będzie postawić na profesjonalną nawigację.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-653ut6

ycipk-653ut6
ycipk-653ut6