Trwa ładowanie...
dz06f2t

Napisali najlepsze prace o tematyce motoryzacyjnej

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Napisali najlepsze prace o tematyce motoryzacyjnej
(Materiały prasowe)
dz06f2t

Na Politechnice Warszawskiej wręczono nagrody w XVI edycji Konkursu Fiata na najlepsze prace o tematyce związanej z dziedziną motoryzacji.

Inicjatywa jest organizowana na podstawie porozumienia o współpracy naukowo-technicznej pomiędzy Centrum Badawczym Fiata, Spółką Fiat Polska oraz uczelniami - Politechniką Warszawską, Politechniką Śląską w Gliwicach i Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. W konkursie biorą udział zgłoszone rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz prace inżynierskie i magisterskie o szeroko rozumianej tematyce motoryzacyjnej.

Wręczenie nagród odbyło się w sali Senatu Politechniki Warszawskiej pod przewodnictwem rektora uczelni, prof. dr hab. inż. Jana Szmidt. W uroczystości wzięli udział autorzy prac, przedstawiciele spółek Grupy Fiat w Polsce, dziekani wydziału, jurorzy, wykładowcy i pracownicy PW. W tym roku laureatami zostało 5 osób. Nagrodzono 4 rozprawy doktorskie i 1 praca magisterska.

 (fot. Materiały prasowe)

Ich tematyka dotykała m. in. analizy sterowania elektrycznego układu napędowego podczas hamowania na łuku drogi, kompozytów na bazie polimerów epoksydowych modyfikowanych dodatkiem nanorurek węglowych, nowych nanomateriałów opartych na szkłach wanadowo-fosforanowych i żelazowo-fosforanowych, syntezy własności mechatronicznego wózka inwalidzkiego jako elementu systemu transportu osób niepełnosprawnych czy obróbki elektroerozyjnej wirującą elektrodą w dielektryku gazowym. Wszyscy laureaci otrzymali nagrodę w wysokości 4 000 zł.

dz06f2t

5 miesięcy wcześniej nagrodzono prace stworzone na uczelniach w Gliwicach i w Bielsku-Białej (łącznie 3 doktorskie, 4 magisterskie i 5 inżynierskich). Od początku trwania konkursu, tj. w latach 1997-2012 łącznie wyróżniono 300 prac.

Źródło: Fiat

ll/moto.wp.pl

dz06f2t

Podziel się opinią

Share

dz06f2t

dz06f2t