Trwa ładowanie...
d3sbeyr
Artykuł sponsorowany
samochody zabytkowe

Najważniejsze samochody w historii. Sprawdź modele, które zmotoryzowały świat!

Przez całą historię motoryzacji na drogi wyjechała niezliczona ilość modeli samochodów. Jedne mniej, inne bardziej przypadły ludzkości do gustu. Są jednak modele, które zapisały się na kartach historii i dzisiaj wspominane są ze względu na przełomowe rozwiązania na skalę całego przemysłu motoryzacyjnego czy nietypowy design. Przedstawiamy jedne z najważniejszych modeli w historii motoryzacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mercedes od dawna kojarzy się z luksusem i innowacjami
Mercedes od dawna kojarzy się z luksusem i innowacjami (Stock Adobe)
d3sbeyr

Mercedes-Benz W126

Pierwszy w historii Mercedes klasy S, czyli W126 światło dzienne ujrzał w 1972 roku. Znana wszystkim literka ‚S’ pochodzi od niemieckiego słowa Sonderklasse, które oznacza klasę specjalną. Samochód był dedykowany prawdziwym miłośnikom motoryzacji, którzy doceniali nowoczesne rozwiązania techniczne, jakie zostały w nim zastosowane. To co warto wiedzieć to to, że Mercedes-Benz W126 jako pierwszy w historii posiadał system ABS, poduszki powietrzne i napinacze pasów bezpieczeństwa.

Stock Adobe

Volkswagen Garbus

Kolejny kultowy pojazd, który każdy z nas widział, a jeśli nie, to na pewno o nim słyszał. Powstał przed II wojną światową na życzenie Adolfa Hitlera, jednak jego produkcja masowa rozpoczęła się dopiero po jej zakończeniu. Volkswagen Garbus popularność zyskał ze względu na niską cenę oraz niezawodność konstrukcji. Do użytku oddanych zostało ponad 21 milionów tego modelu.

Stock Adobe

Citroen 2CV

Auto powstało z myślą o tych, którzy chcą podróżować w 4 osobowym składzie i móc zabrać ze sobą bagaż. Było maksymalnie uproszczone, co miało za zadanie obniżyć jego cenę, bo trzeba przyznać, że Citroen 2CV był bardzo tani, tak w produkcji, jak i w utrzymaniu. Niestety nie był to pojazd, którym jazda niosła za sobą przyjemność. Tak czy inaczej, stał się jednym z najbardziej kultowych samochodów na świecie.

Dzisiaj nadal nie brakuje fanów motoryzacji, którzy są w stanie wydać krocie, by wejść w posiadanie wybranego klasyka. Kupując kultowe modele nie można zapomnieć o ich ubezpieczeniu. Pakiety polis dla zabytkowych pojazdów oferuje brytyjska firma Classic Car Insurance. Ma ona jedne z najlepszych na rynku opcji dla właścicieli samochodów zabytkowych.
Niestety w Polsce na ten moment brakuje rozwiązań takich jak Lancaster Insurance, a rodzime firmy ubezpieczeniowe proponują posiadaczom klasyków zaporowe ceny polis. Pozostaje mieć nadzieje, że sytuacja wkrótce ulegnie poprawie.

d3sbeyr

Podziel się opinią

Share

d3sbeyr

d3sbeyr